Ženy: Ve Švédsku sbírá body a uspět chce i s nároďákem. Kemp bude náročný, ví Pištěková
Lvice před sebou mají druhou reprezentační akci sezony. Na švédské zastávce WEHT nebude chybět ani Tereza Pištěková, která si právě v zemi Tre Kronor připisuje bezmála bod na zápas. Nyní bude chtít svou produktivitu přenést také do národního týmu a vybojovat si místenku na únorové olympiádě!
Závěrečné klubové utkání Terezy Pištěkové před reprezentační pauzou? Značka ideál! V zápase svého SDE se gólem a asistencí podílela na výhře 2:0 proti Modu. Naladění před odletem tak proběhlo víc než kvalitně. "Jsem ráda hlavně za to, že jsme vyhrály. Povedlo se nám to i s Láskou (Dominika Lásková, pozn. red.), která mi krásně nahrála do prázdné brány," popisuje Pištěková.
Do nynějšího týmu se přesunula před sezonou a bodově se jí zde daří. Ze 16 soubojů totiž vytěžila hned 14 bodů. "Jsem moc ráda, že jsem změnila tým. Moc se mi v něm líbí. Máme super trenéra, pod kterým je radost hrát. Jsem za to moc vděčná," pochvaluje si.
Teď už je ale hlavou nastavena zpět na reprezentaci, se kterou se vidí dva měsíce po poslední akci. "Moc jsem se těšila! Jsem ohromně ráda, že se můžeme s holkami takhle vidět. Nejvíc jsem se ale těšila na moji nejlepší kamarádku Terezku. Neviděla jsem ji už hrozně dlouho."
Tereza Pištěková tím měla na mysli svou jmenovkyni Terezu Plosovou, se kterou strávila loňský ročník v Djurgardenu. "Jsme spolu hodně v kontaktu. I když je to těžké skrz časový posun. Každá máme navíc taky jiný program. Furt se bavíme stejně a moc jsem se na ni těšila," svěřuje se.
Obě byly součástí srpnové soupisky, s níž absolvovala ženské reprezentace švýcarské hokejové hry. Ty se Lvicím vyvedly, když se ve dvou zápasech radovaly z výher. "Bude to náročné jako každý jiný kemp. Myslím si, že to zvládneme a dáme do toho všechno. Věřím, že se nám to povede," burcuje před švédským WEHT.
Navzdory tomu, že jí je stále ještě pouhých dvacet let, tak je pravidelným článkem nominací. "Moc si vážím toho, že takhle můžu s holkama pořád jezdit. Je to pro mě velká čest. Budu dělat všechno pro to, aby to tak bylo i nadále," komentuje mladá útočnice.
Stejně jako pro mnoho jejích dalších spoluhráček se plně soustředí na vrchol sezony, kterým bude únorová olympiáda. "Je to velká motivace. Asi největší cíl, který jsem v životě kdy měla. Budu dělat vše pro to, abych to zvládla a podívala se tam," uzavírá Pištěková.
TÉMATA: TOP obsah Reprezentace (Ženy)