Zemřel Josef Dovalil, dlouholetý metodik svazu

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že ve čtvrtek 4. července 2024 zemřel ve věku 80 let Josef Dovalil, dlouholetý metodik Českého svazu ledního hokeje nebo místopředseda Českého olympijského výboru.

Působení Josefa Dovalila v českém sportu bylo mimořádně bohaté. Konkrétně i u hokeje, kde byl v osmdesátých letech přímo u československých úspěchů. "Nejlepší to bylo na domácím mistrovství světa v roce 1985," vzpomínal Dovalil v narozeninovém rozhovoru pro ceskyhokej.cz na zisk zlata na domácí půdě, ke kterému pomohl jako člen realizačního týmu.

Dlouhá léta byl také členem výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje a v letech 1996 až 2012 zastával funkci místopředsedy ČOV pro olympismus. V letech 2012 až 2016 vedl Českou olympijskou akademii.

Působil na FTVS UK, kde zastával funkce proděkana a děkana. Své rozsáhlé znalosti zúročil také jako autor řady odborných publikací.
Za svou celoživotní práci a přínos českému sportu byl v roce 2013 uveden do Síně slávy českého hokeje a v roce 2018 obdržel od Unie profesionálních trenérů cenu za celoživotní dílo v oblasti trenérství, sportu a olympismu.
Český hokej vyjadřuje upřímnou soustrast.

TÉMATA: TOP obsah