Týden hokeje - září 24 - sky

9. třída: První vítězství nováčka. Tabulky vedou Salcburk, Pardubice a Kometa

Extraliga devátých tříd přinesla o druhém hracím víkendu první radost některého z nováčků soutěže. Zrodila se v jihočeském derby, kde mladíci Písku porazili Motor 5:2. K vidění byla i spousta dalších soubojů mezi rivaly i několik obratů.

Skupina A

Ve skupině A zůstávají dva neporažené celky. Rakouský Salcburk má odehrán o zápas více, proto stojí v čele tabulky se ziskem dvanácti bodů. Právě tolik gólů nyní nastřílel Písku a předtím už podruhé v krátkém průběhu sezony zdolal Litvínov. Druzí Pilsen Wolves díky obratu slavili cenné vítězství na ledě Karlových Varů a poté splnili roli favoritů proti Slanému.

Nezadařilo se naopak jejich městskému rivalovi. Škodovka nejprve ztratila v Kladně dvoubrankové vedení a získala jen bod za porážku v prodloužení, vzápětí doma inkasovala devět gólů od Energie. Ta se dělí o třetí příčku s Chomutovem, jenž jasnou výhru nad Slaným doprovodil vybojovaným skalpem Litvínova. Piráti přitom v derby také otáčeli z 0:2 na 3:2.

Týden hokeje - září 24 - square

Vůbec první vítězství některého z nováčků rozšířené soutěže slavil Písek, jenž rovněž v derby porazil České Budějovice 5:2.

Výsledky 2. kola:
Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:2 po prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
IHC Králové Písek – Banes Motor České Budějovice 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary – HC Pilsen Wolves 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
HK Lev Slaný – Piráti Chomutov 3:9 (2:3, 0:6, 1:0)
HC Litvínov – EC Red Bull Salcburk 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Výsledky 3. kola:
Piráti Chomutov – HC Litvínov 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:9 (2:4, 2:2, 1:3)
IHC Králové Písek – EC Red Bull Salcburk 1:12 (0:3, 0:3, 1:6)
HC Pilsen Wolves – HK Lev Slaný 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)

Skupina B

Skupina B rovněž nabízí dva celky beze ztráty bodu. Velmi suverénně si o víkendu počínaly Pardubice, jež kromě očekávaného vítězství nad Táborem vysoko zdolaly i Liberec. Jihlava zase prožila povedený dvojzápas proti pražským celkům. Na domácí půdě udržela vedení nad Slavií a vyhrála 6:5, v Holešovicích poté naopak během třetí třetiny otočila skóre proti Spartě na 5:3.

Největší drama přinesl souboj velkých rivalů mezi Libercem a Mladou Boleslaví. Ten do třetice přinesl úspěšný obrat z 0:2 na 3:2, přičemž díky gólu v samém závěru slavili Bílí Tygři. V dalších zápasech se pak nekonalo žádné překvapení: Sparta i Boleslav jasně přehrály Říčany, mladíci z Hradce Králové za sebou nechali Havlíčkův Brod i Tábor a tyto soupeře bez zaváhání zdolali i hokejisté Slavie, respektive Pardubic.

HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)
HC Tábor – HC Dynamo Pardubice 0:10 (0:1, 0:5, 0:4)
HC Com-Sys Říčany – HC Sparta Praha 0:12 (0:5, 0:4, 0:3)
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)

BK Mladá Boleslav – HC Com-Sys Říčany 11:1 (3:1, 3:0, 5:0)
HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 8:3 (3:1, 0:1, 5:1)
Mountfield HK – HC Tábor 8:3 (4:0, 2:3, 2:0)
HC Sparta Praha – HC Dukla Jihlava 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
HC Slavia Praha – BK Havlíčkův Brod 10:2 (5:0, 3:1, 2:1)

Skupina C

Na východě republiky už stihly po třech výhrách zaznamenat tři celky. Dva z nich jsou z Brna - favorizovaná Kometa a také Warriors. Kometa se společně s Pardubicemi pyšní nejlepší ofenzivou, ale kromě toho dostala i nejméně gólů - pouhé dva. Tentokrát vysoko zdolala Olomouc i Třinec. Warriors měli s olomouckým nováčkem mnohem víc práce a zvítězili těsně 4:3, předtím si naopak zastříleli proti Havířovu.

Duo doplňují Vítkovice. Ty zvládly vyrovnané derby proti Ocelářům, na jehož konci rovněž slavily triumf v poměru 4:3, a následně v patnáctigólové přestřelce uspěly proti Frýdku-Místku. Frýdečtí si jinak vedli velmi statečně proti Zlínu, ale manko z první třetiny už nedotáhli. Dramatickou koncovku nabídl i duel Šumperka se Vsetínem, v němž první body nového ročníku slavili po výhře 5:4 Mladí Draci.

HC Frýdek-Místek – Berani Zlín 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HK Mladí Draci Šumperk – VHK ROBE Vsetín 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)
HC Olomouc – HC Kometa Brno 0:10 (0:5, 0:2, 0:3)
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
AZ Havířov – HCM Warriors Brno 1:12 (0:4, 0:6, 1:2)

HCM Warriors Brno – HC Olomouc 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 9:1 (3:0, 1:0, 5:1)
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Frýdek-Místek 10:5 (1:2, 5:1, 4:2)