Sky – KV 7. 11.

U17: Po otočce ve třetí části dokázal národní tým udolat starší výběr Salcburku

Po reprezentační šestnáctce poměřila své síly s akademií Red Bullu Salcburk i sedmnáctka. I když se duel ze začátku nevyvíjel podle českých not, dokázali Češi ve třetí periodě zvrátit stav utkání a zvítězili těsně 3:2.

Už po necelých pěti minutách hry se domácí dostali do vedení. Buly ve vlastním obranném pásmu otočili v rychlé přečíslení dva na jednoho, které zakončil přesnou ranou k pravé tyči Paul Oberhauser. Češi následně přidali na obrátkách, jenže na gólmana Haima nenašli recept. Nejprve vytvořil Tobias Sekanina zajímavou příležitost pro Dominika Krajdla, a následně v přečíslení dva na jednoho sám zakončoval, ale v obou případech se stav utkání neměnil.

Po pár sekundách od startu druhé půle využili Rakušané zaváhání v obraně národního týmu, avšak nepřesnost v defenzivě zažehnal zákrokem proti nebezpečné ráně Kollera připravený Veřmiřovský.

Square - KV - 7. 11.

Šance domácích zůstala nevyužita, a tak Češi trestali na druhé straně. Dominik Krajdl našel od mantinelu ve druhé vlně obránce Vojtěcha Horu, jenž tvrdou ranou vyrovnal. Remízový stav však vydržel jen dvě minuty. Po vyhraném buly v útočném pásmu totiž využil menšího zmatku Daniel Strainovic a šikovným zakončením na přední tyč poslal Salcburk zpět do vedení.

Srovnat krok mohl unikající Kůrka, jenže forhendovým blafákem neuspěl. Národní tým se dočkal až na startu posledního dějství, a to když si po velkém tlaku sjel na kruh obránce Jiří Kamas a přesnou střelou pod víko nedal gólmanovi Haimovi šanci.

Otočka byla dokonána na konci 53. minuty, kdy sice Lukáš Slavík napoprvé promáchl slibný pas na zadní tyčku, avšak poté si s kotoučem na holi vybruslil od mantinelu až mezi kruhy a přesným zakončením rozhodl. Ani závěrečný risk Red Bullu bez brankáře totiž vyrovnání nepřinesl, a tak se čeští mladíci radují z výhry 3:2 proti staršímu výběru Salcburku.

Red Bull Salcburk – ČESKO 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Oberhauser (Koller, Permitin), 27. Strainovic (Schloßnikel) - 25. Hora (Krajdl, Sekanina), 43. Kamas (Trefný, Sedláček), 53. Slavík (Hora, Klaus)

Red Bull Salcburk: Haim (Bolle) - Prast (C), Warnecke (A), Krening, Hackert, Hudritsch, Bader - Oberhauser, Koller (A), Permitin - Koschek, Beck, Kaufmann - Strainovic, Peterka, Schloßnikel.
Česko: Veřmiřovský (Růžička) - Kůrka, Vrzal, Hora, Reisnecker, Byrtus, Kamas, Šrámek - Klaus, Krajdl, Sekanina - Fodor, Maxa, Tománek - Trefný, Řípa, Sedláček - Švancar, Kubáň, Hanys - Slavík.

TÉMATA: U17 TOP obsah