A-tým: Prohra na závěr? Velmi poučné, říká Rulík
Trenér Radim Rulík po utkání se Švýcarskem moc času na média neměl. Logicky – hráčům potřeboval jít sdělit, kdo jede na mistrovství světa. A kdo končí. „Vyřknout ortel těm, co nepojedou, je vždycky těžké,“ pokrčil rameny.
"Těsně po utkání jsme si v kabině zhodnotili utkání a řekli jsme si pár slov k turnaji, shrnuli si tři zápasy. Dali jsme hráčům dvacet minut na osprchování a aby se nachystali," osvětlil Rulík.
Co tedy zaznělo v kabině? Těžko říct, ale dá se odhadnout, že materiály z Czech Hockey Games budou velmi poučné.

"Určitě. Zrovna Švýcarsko pokládám za favorita mistroství. Ještě mu přijedou hráči z NHL, takže to bude opravdu obrovsky silný tým," uznal trenér sílu soupeře. "Není náhoda, že v play-off chodí daleko a loni jsme s nimi byli ve finále. Mají kvalitu, dnes to jednoznačně ukázali."
Češi přitom do utkání vstoupili dobře a dohromady vstřelili tři branky (a jednu neuznanou), tudíž žádný propadák. Jenže se při některých momentech ukázaly nedorazy, a to i kvůli změnám v sestavě.
"Zase se to promíchalo, to pro hráče taky nebylo jednoduché. Ale v rychlosti a důrazu byli Švýcaři prostě lepší. V rychlosti nekazili přihrávky a před bránou byli důraznější před brankou," dodal Rulík.
A co nominace? Nikdy nic lehkého, nikdy se nezavděčí všem. A říkat těžké zprávy není nikdy lehké. "Vždycky je to ohromně těžké, protože chceme nominaci trefit. Napříč realizačním týmem je ale na nominaci stoprocentní shoda," zdůraznil Rulík k samotné nominaci. "Samozřejmě je těžké oznamovat klukům, kteří nepojedou, tuhle zprávu. Nechali tady energii i svůj čas a na mistroství světa se nedostanou. Všem bych to přál, ale soupiska je daná a všem je jasné, že řez proběhne."