A-tým: Chtěli vyvolávat šarvátky. Jestli to byl jejich plán, tak vyšel, říká Pyrochta
Beka Mladé Boleslavi čekala těžká zkouška proti našlapanému výběru Spojených států. I když národní tým po čtyřiceti minutách vedl, nakonec slavil soupeř. Co podle Filipa Pyrochty rozhodlo?
"Měli jsme hodně šancí, ale neproměnili jsme, to je jedna věc. Potom také hrála roli oslabení, bránění ve čtyřech nás stálo strašně moc sil. To musíme zlepšit do budoucna," má jasno obránce národního týmu Filip Pyrochta.
Čechy srážela řada trestů, rozhodčí totiž v jejich řadách vylučovali hned desetkrát. Američané chodili faulům naproti a v utkání byla k vidění celá řada potyček. "Kolikrát tam šli cíleně, že chtějí vyvolat šarvátku. Jestli to byl jejich plán, tak vyšel," popisoval bek.

Pro obránce Mladé Boleslavi byl střet s americkým výběrem velkým testem. "Vím, proti komu nastupuju, ale samozřejmě se na to snažím nemyslet, protože to může brzdit hlavu. Kvalitní soupeř to byl a kvalitní hráči také," přiznával sportovně.
Diváci byli náš sedmý hráč a je škoda, že jsme to pro ně nezvládli.
Filip Pyrochta ocenil zejména diváckou kulisu v Jyske Bank Boxen, která neustále hnala národní tým vpřed: "Bylo to zase super, za to jim patří velký dík. Byli náš sedmý hráč a je škoda, že jsme to pro ně nezvládli."
Nyní čeká úřadující mistry světa čtvrtfinále, soupeř ale stále není jistý. "Musíme prvně počkat, na koho to vyjde. Máme den a něco na to pořádně zregenerovat, a potom se dostatečně připravíme na videu a v tréninku, abychom byli maximálně připravení na soupeře. Musíme to hodit za hlavu a všechno nechat ve čtvrtfinále," dodal jasně Pyrochta.
TÉMATA: A-tým TOP obsah reprezentace A-tým