9. třída: Derby znovu pro Spartu, Třinec i Liberec. Poprvé ale padly Vary

Reprezentační přestávka pro hokejisty v Extralize devátých tříd neplatila, naopak odehráli spoustu zajímavých soubojů. Těm vévodila regionální či městská derby. Právě tento zápas připravil vúbec první porážku v celé sezóně mladíkům z Karlových Varů, které kvůli tomu opustily vedoucí příčku své skupiny.

Skupina A

Do čela skupiny A se dostala plzeňská Škodovka. Na třetí pokus totiž poprvé vyhrála západočeské derby proti Karlovým Varům, při němž zazářil čtyřmi brankami Martin Mečl. Jeho tým prožil vůbec povedený víkend, ve druhém utkání nastřílel Kladnu devět gólů.

Energie je sice o skóre druhá, nicméně stále má jedno utkání k dobru. Díky tříbrankové první třetině nezaváhala proti Pilsen Wolves. Na třetí místo se protlačily České Budějovice, které zdolaly Kladno 5:0 a v následné dohrávce na půdě Chomutova získaly bod za porážku v prodloužení. Dodatečná hrací doba musela rozhodnout také těsnou bitvu tabulkových sousedů Wolves s Litvínovem, a ta dopadla naopak výhrou lépe postaveného plzeňského celku.

Výsledky 16. kola:
HC Energie Karlovy Vary – HC Pilsen Wolves 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:9 (0:3, 1:3, 2:3)
Piráti Chomutov – HC Motor České Budějovice 3:2 po prodloužení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Výsledky 17. kola:
HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
HC Pilsen Wolves – HC Litvínov 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)
HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Skupina B

Liberec si na čele skupiny B polepšil. Sehrál totiž důležitý zápas s druhou Mladou Boleslaví, která ho v případě vítězství mohla přeskočit; derby však po výsledku 4:3 patřilo Bílým Tygrům. Ti poté jasně porazili i svého prvního přemožitele z Pardubic. Vyšší triumf si však připsala Boleslav, která v souboji Bruslařských klubů nasázela dvanáct gólů poslednímu Havlíčkovu Brodu.

Situace ve skupině se dramatizuje díky tomu, že šestibodový víkend prožili mladíci páté Sparty i šestého Hradce Králové. Cennější byl pro sparťany, kteří porazili dva tabulkově lépe postavené soky – jak čtvrté Pardubice, tak podruhé v řadě i úhlavního rivala z pražské Slavie. Ta předtím alespoň smetla Tábor, a to i díky hattricku Pavla Malachy během necelých čtyř minut. Mountfield naproti tomu zvládl duely proti sedmému i osmému týmu, a tak má už patnáctibodový náskok.

HC Tábor – HC Slavia Praha 2:8 (1:0, 1:7, 0:1)
BK Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

BK Mladá Boleslav – BK Havlíčkův Brod 12:2 (3:0, 3:2, 6:0)
Mountfield HK – HC Tábor 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)
HC Slavia Praha – HC Sparta Praha 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Skupina C

Teprve druhou porážku v probíhajícím ročníku si připsala brněnská Kometa. Ve šlágru s druhým Třincem padlo osm gólů během první třetiny, načež se dění trochu uklidnilo a Oceláři rozhodli brankou na 7:6 v prodloužení. Stejně divokou přestřelku svedli o den dříve v derby s Vítkovicemi, které ovšem zdolali už v základní hrací době – 8:5.

Po skvělém vstupu do sezóny prohrála Jihlava páté z posledních sedmi utkání a dává tak šanci soupeřům, aby se místo ní dotáhli do postupové čtyřky. Tentokrát padla po nájezdech ve Vsetíně. Vítkovice tak za ní číhají už jen se ztrátou dvou bodů, zvládly totiž poměrně těžký duel s posledním Šumperkem.

Jak Mladí Draci, tak předposlední Warriors Brno si ovšem polepšili z pěti na osm bodů. Válečníci zdolali Vsetín fotbalově 1:0 s čistým kontem pro Ondřeje Slavíka, Šumperk je ale ve vzájemném utkání porazil 5:4. Nakonec si však připsal kontumační vítězství, stejně jako Kometa proti Zlínu. Ani tady se bodové rozdělení neměnilo, lídr tabulky totiž na ledě vyhrál 5:1.

HK Mladí Draci Šumperk – HCM Warriors Brno 5:0 kontumačně
Berani Zlín – HC Kometa Brno 0:5 kontumačně
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 8:5 (2:2, 2:1, 4:2)
VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 6:7 po prodloužení (4:4, 1:1, 1:1 – 0:1)
HCM Warriors Brno – VHK ROBE Vsetín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Mladí Draci Šumperk 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)