9. třída: Dominance hostů. Doma uspěly jen Boleslav a po velkém obratu Liberec

Protože se o uplynulém víkendu konaly turnaje projektu VTM, nabídla tentokrát Extraliga devátých tříd o něco chudší program v podobě deseti utkání. Plných osm z nich vyhrály hostující celky, zdaleka nejlepší počin však doma předvedli Bílí Tygři, kteří otočili duel ze stavu 1:5.

Skupina A

Největší úspěšnost měli hosté v západní skupině A, kde získali všech pět utkání. Velkou radost měly speciálně České Budějovice, které jako první tým uspěly v Karlových Varech – Energie tak padla podruhé v řadě po famózní sérii patnácti triumfů od začátku sezóny. Vítěznou branku vstřelil v 54. minutě Jiří Shrbený.

Výsledek dopřál osamostatnění v čele tabulky Škodě Plzeň, která proti Wolves inkasovala až za stavu 5:0 a bez potíží tak zvládla i třetí městské derby. Pro změnu podkrušnohorské derby se hrálo v Litvínově, kde díky dvěma gólům a dvěma nahrávkám Viléma Hartmana jasně zvítězil Chomutov.

Svůj osmý bod v ročníku získalo poslední Kladno. Na jeho led zavítal ke dvojzápasu rakouský Salcburk, který v prvním duelu nasázel domácím osm gólů, ale v odvetě už narazil na větší vzdor českého účastníka a rozhodl až v prodloužení zásluhou Lucase Hartla.

Výsledky 18. kola:
HC Energie Karlovy Vary – HC Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
HC Pilsen Wolves – HC Škoda Plzeň 2:5 (0:2, 0:3, 2:0)
HC Litvínov – Piráti Chomutov 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Rytíři Kladno – EC Red Bull Salcburk 3:8 (0:2, 3:4, 0:2)

Dohrávka 11. kola:
Rytíři Kladno – EC Red Bull Salcburk 4:5 po prodloužení (2:1, 0:1, 2:2 – 0:1)

Skupina B

O víkendu slavily domácí vítězství jen dva celky, šlo o dva nejlepší ze skupiny B. Vedoucí Liberec měl přitom proti Slavii hodně namále: Po první třetině prohrával 1:5. Potom však předvedl úžasný obrat na 7:6! „Slavia byla na začátku lepší a my takoví ‚srandovní‘. Jsem rád, že jsme od druhé části zvládli zareagovat, změnit hru a vrátit se do zápasu. To, že jsme z 1:5 udělali výhru, dáváme k duhu celému týmu. Nezabalili jsme to a hráli na výhru do poslední minuty, což je dobrý ukazatel charakteru týmu,“ pochvaloval si pro klubové stránky liberecký trenér Vojtěch Fiala.

Mladá Boleslav udržela pětibodový odstup díky výhře nad Pardubicemi, které tak zdolala i na třetí pokus v ročníku. První třetina (3:0) pro ni přitom byla klíčovou. Mezi dvěma nejslabšími celky skupiny se naopak mezera zvětšila, neboť Tábor vyhrál na půdě Havlíčkova Brodu jasně 6:1.

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)
Bílí Tygři Liberec – HC Slavia Praha 7:6 (1:5, 1:0, 5:1)

Skupina C

Východní skupina C nabídla jen dva zápasy, a opět s radostí hostujících celků. Po individuální stránce nejvíc zazářil Jakub Gebauer, který dotáhl Vsetín k divokému vítězství 7:4 v Šumperku čtyřmi góly. Větší drama se konalo v Třinci, kde domácí Oceláři v poslední minutě zápasu s Jihlavou vydolovali nastavení, ale to patřilo Dukle. Stejně jako v prvním vzájemném utkání na slezské půdě rozhodl obránce Matiáš Piskač, byť tentokrát až v samostatných nájezdech.

HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0)
HK Mladí Draci Šumperk – VHK ROBE Vsetín 4:7 (0:1, 1:4, 3:2)