9. třída: Dynamo, Boleslav či Kometa si zastřílely. První porážka Jihlavy

V nejvyšší soutěži devátých tříd pokračují v krasojízdě mladíci Liberce a brněnské Komety, kteří mají z úvodních pěti kol plný počet bodů. Na čele skupiny A vystřídala plzeňská Škoda soka z Karlových Varů. Nejvyšší triumf si připsaly Pardubice, které nad Havlíčkovým Brodem zvítězily rozdílem jedenácti branek.

Skupina A

Západní skupina je jedinou, v níž zatím žádný celek nedominuje. Karlovy Vary jsou sice bez porážky, ale dvakrát zvítězily až v nastaveném čase. Tentokrát nehrály a v pořadí je přeskočila Škoda Plzeň. Ta si doma i díky čtyřbodovému Eliáši Matouškovi (2+2) poradila s Litvínovem vysoko 8:3.

Dva domácí zápasy hrály České Budějovice, které byly úspěšné z poloviny. V dohrávce nejprve porazily Salcburk, ale následně daly jediný gól plzeňským Vlčákům. Ti předtím díky šesti různým střelcům zdolali Kladno jasně 6:2. Rytíři zůstávají poslední poté, co v těsné bitvě s Chomutovem ztratili vedení a prohráli 1:2 v nájezdech, které rozhodl Pirát Ivan Snopek.

Dohrávky 1. kola:
HC Motor České Budějovice – EC Red Bull Salcburk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Pilsen Wolves – Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Výsledky 5. kola:
Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 2:1 po nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)
HC Motor České Budějovice – HC Pilsen Wolves 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC Škoda Plzeň – HC Litvínov 8:3 (4:2, 1:0, 3:1)

Skupina B

Liberec ve skupině B stále zůstává bez zaváhání. Pátou výhru přidal v Hradci Králové, kde si své celkové skóre vylepšil už na 42:7. Za Tygry jsou v pořadí Mladá Boleslav a Pardubice, které shodně slavily jasná vítězství. Bruslaři s pětibodovým Kryštofem Vrbatou (4+1) nasázeli devět gólů na ledě Slavie, Dynamo s příspěvkem Melichara Kováře (3+2) či Nicolase Nováka (2+3) potvrdilo roli favorita proti Havlíčkova Brodu debaklem 12:1.

Tábor a Sparta Praha spolu v minulé sezoně až do posledního dechu bojovaly o to, kdo se vyhne nevyzpytatelné baráži. Díky lepší bilanci ze vzájemných duelů slavili Jihočeši, ale první střet v novém ročníku jim nevyšel. Sparta mezi první a druhou třetinou otočila z 0:1 na 4:1 a v přestřelce už od té chvíle kráčela za vítězstvím 7:4. Prosadilo se šest střelců, jen Viliam Sivek dvakrát.

HC Dynamo Pardubice – BK Havlíčkův Brod 12:1 (4:0, 5:0, 3:1)
Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
HC Tábor – HC Sparta Praha 4:7 (1:2, 1:3, 2:2)
HC Slavia Praha – BK Mladá Boleslav 3:9 (1:6, 1:2, 1:1)

Skupina C

Stejně jako Liberec, i brněnská Kometa se chlubí bilanci pěti čistých vítězství z pěti zápasů. Proti Šumperku dala výsledkem 9:1 jasně najevo, kdo bude na ledě pánem. Čtyřbodové výkony Tomáše Petrčky (2+2) a Tomáše Seliče (0+4) ještě překonal nejlepší snajpr soutěže Michal Hartl (4+1). Vůbec poprvé prohrála Jihlava, která však i tentokrát bodovala. Vítkovice na jejím ledě po více než 40 minutách srovnaly a v prodloužení rozhodly zásluhou Piotra Kusaka.

Hosté byli úspěšní i na hřištích Vsetína a brněnských Warriors. Valaši se dokonce proti Zlínu ani jednou neprosadili a Ondřej Večeřa tak vychytal čisté konto, zatímco jeho spoluhráči slavili pětkrát. Warriors z posledního místa skvěle čelili favorizovanému Třinci, po dvou obratech ještě na začátku třetí třetiny vedli, ale pak je srazila čtyřbranková smršť Ocelářů. V jejich dresu zářila hlavně dvojice Daniel Helis (2+3) – Michal Lazovský (2+2).

VHK ROBE Vsetín – Berani Zlín 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
HCM Warriors Brno – HC Oceláři Třinec 3:6 (1:0, 2:2, 0:4)
HC Kometa Brno – HK Mladí Draci Šumperk 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 po prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)