9. třída: Energie, Slavia či Vítkovice vyhrály derby. Husarský kousek Liberce

Hned druhý týden Extraligy devátých tříd přinesl dvě kola během dvou dnů. Suverénně nejlepší třetinu s devíti brankami předvedli mladí hokejisté Liberce, nejlepší obrat ze čtyřbrankového manka zase hokejisté Jihlavy. Kromě Tygrů se na čele skupin usídlily Karlovy Vary a Vítkovice.

Skupina A

Ačkoli polovina týmů v západní skupině ještě neodehrála ani tři kola, nezůstal už nikdo beze ztráty bodu a každý už vyhrál aspoň jeden zápas. To by mohlo nasvědčovat velké vyrovnanosti i do dalšího průběhu soutěže.

Pouze Karlovy Vary dosud nenašly přemožitele. Za sebou teď mají dvě bitvy proti rivalům z Plzně, které Energie vždy těsně zvládla. Wolves porazila 5:4 díky gólu Jakuba Staňka z předposlední minuty, Škodovku pak 4:3 v prodloužení díky trefě Jakuba Kyncla.

Žádný jiný celek během druhého týdne dvě výhry nezaznamenal. O něco víc se přitom dařilo těm hostujícím. Škoda si den před porážkou v derby zastřílela, když jedenáct gólů nasázela domácím Rytířům, ale ti zase následně zvítězili v Českých Budějovicích, které předtím braly dva body z Chomutova díky úspěchu v nájezdech.

Před svými fanoušky uspěli mimo Varů alespoň Litvínov a Wolves. Chemici si poradili se Salcburkem, poté ovšem nebodovali v doupěti Vlčáků. Rakouský účastník zase díky čtyřbrankové druhé třetině zaválel v Chomutově.

Výsledky 2. kola:
Piráti Chomutov – HC Motor České Budějovice 3:4 po nájezdech (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0)
Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 0:11 (0:3, 0:6, 0:2)
HC Litvínov – EC Red Bull Salcburk 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary – HC Pilsen Wolves 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Výsledky 3. kola:
HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary 3:4 po prodloužení (1:0, 1:3, 1:0 – 0:1)
Piráti Chomutov – EC Red Bull Salcburk 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
HC Pilsen Wolves – HC Litvínov 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Skupina B

Druhá skupina se nerýsuje tolik vyrovnaně. Dominantní pozici na čele zaujali mladíci Liberce, kteří se v repríze finále pomstili Mladé Boleslavi a potom nasázeli dvanáct gólům Pardubicím na jejich ledě. Devět z nich přitom stihli během první třetiny a dokonce sedm do deváté minuty! Pyšní se tak celkovým skóre 28:3.

Po bezbrankovém prvním kole se zadařilo také mladíkům Hradce Králové, kteří se do sítí Havlíčkova Brodu a Táboru trefili celkem 14krát. Brod nestačil ani na Boleslav, nicméně v tomto duelu aspoň zaznamenal první dvě branky v ročníku.

Na nule zatím zůstává také pražská Sparta, ovšem po mnohem těsnějších bitvách. Mrzela ji porážka 4:6 v Pardubicích, ale o dost víc prohra 5:7 v prestižním derby. Vždyť sparťané vedli nad Slavií už 4:2, jenže všechno ztratili v krátké pasáži uprostřed utkání.

Ani slávistům se nicméně nevyhnul výpadek. V pátečním kole se o velké překvapení na jejich úkor postaral Tábor, který navzdory dvojnásobné střelecké převaze soupeře vyhrál 6:2! Třemi body za dvě branky a jednu nahrávku k tomu přispěla nadějná česká reprezentantka Adéla Pánková, jedna z mála dívek v soutěži.

BK Havlíčkův Brod – Mountfield HK 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
HC Tábor – HC Slavia Praha 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 6:4 (3:2, 1:0, 2:2)
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec 1:12 (1:9, 0:3, 0:0)
BK Mladá Boleslav – BK Havlíčkův Brod 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Mountfield HK – HC Tábor 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
HC Slavia Praha – HC Sparta Praha 7:5 (2:3, 4:2, 1:0)

Skupina C

I když tomu tabulka východní skupiny možná úplně nenasvědčuje, druhý soutěžní víkend v ní byl velmi hektický a vyrovnaný. Vymykala se z něj jen výhra Komety 7:2 ve Zlíně, kde přitom měl domácí tým výraznou střeleckou převahu.

Na čele se s devíti body usadily Vítkovice. Už díky první třetině porazily v derby Třinec 4:1 a vzápětí naopak pěti góly v třetině druhé rozhodly duel proti Šumperku. Druhá Jihlava porazila Vsetín i Zlín, přičemž na zápas s Valašským klubem dlouho nezapomene. Vsetín vedl na Lapači po první třetině už 5:1, ale přesto zápas ztratil! Mladíci z Vysočiny dohnali manko ve druhé části a nakonec zvítězili divokým výsledkem 8:7 po prodloužení díky brance Matiáše Piskače.

Třetí je Kometa, která si dodala sebevědomí skalpem Třince 5:4. Prohrávala už o dva góly, ale spasil ji Michal Hartl, který Ocelářům zasadil čtyři rány včetně té rozdílové – pouhých 11 sekund před koncem.

Dvojici těsných koncovek za sebou mají Warriors Brno, ke své smůle z nich ale vytěžili jen bod. Ten získali za porážku v prodloužení na ledě Šumperka, o níž rozhodl Matěj Novák. Nad Vsetínem pak Brňané vedli 2:0, 3:2 i 4:3, ale nakonec museli sklonit hlavy po prohře 5:6.

HK Mladí Draci Šumperk – HCM Warriors Brno 4:3 po prodloužení (1:2, 1:0, 1:1 – 1:0)
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Berani Zlín – HC Kometa Brno 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)
VHK ROBE Vsetín – HC Dukla Jihlava 7:8 po prodloužení (5:1, 0:4, 2:2 – 0:1)

HC VÍTKOVICE RIDERA – HK Mladí Draci Šumperk 6:3 (1:0, 5:1, 0:2)
HCM Warriors Brno – VHK ROBE Vsetín 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
HC Dukla Jihlava – Berani Zlín 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)