9. třída: Kometa poprvé narazila ve Vsetíně. Excelovala Mladá Boleslav

V Extralize devátých tříd skončila nadvláda jednoho ze dvou týmů, které v první čtvrtině neztratily ani bod. Brněnská Kometa si připsala první porážku ve Vsetíně, kde přitom málem dotáhla obrat z nepříznivého stavu 1:7. Liberec naopak dál pokračuje v krasojízdě, zatímco špička západní skupiny nabízí vyrovnaný boj dvou rivalů.

Skupina A

Na čele skupiny A pokračují dostihy plzeňské Škodovky a Karlových Varů, které už tuto sobotu čeká druhý vzájemný zápas. Prozatím o skóre vedou indiáni, na druhou stranu Energie má utkání k dobru a jako jediný tým skupiny ještě neprohrála.

Plzeňští v osmém kole uspěli na ledě Chomutova 4:0, když Denis Beran potřeboval k čistému kontu 37 zákroků a dvakrát skóroval Eliáš Matoušek. Vary odpověděly mnohem těsnějším úspěchem 5:4 v Litvínově, kde po dvojím comebacku domácích rozhodl až v čase 59:28 Jakub Kyncl. I ten se v utkání prosadil dvakrát, stejně jako chemik Matěj Loukota. Boj o střed tabulky v Salcburku zvládly České Budějovice, které se tak na Red Bull bodově dotáhly.

Výsledky 8. kola:
EC Red Bull Salcburk – HC Motor České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
HC Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Skupina B

Liberec potvrdil dosavadní suverenitu druhou výhrou bez inkasovaného gólu nad Havlíčkovým Brodem. Hned čtyři Tygři bodovali při triumfu 9:0 třikrát, v čele s Šimonem Šejcem (2+1). Na druhém místě se od protivníků odpoutala Mladá Boleslav. Ta totiž excelovala jak v dohrávce, kdy s příspěvkem Daniela Pejši (2+2) smetla Pardubice, tak na Spartě, kde domácím nedovolil brankář Jaroslav Martínek ani jednu radost. Bruslaři zapsali celkové skóre 11:1.

Dynamo je teď na stejné úrovni se Slavií. Sešívaní nezaváhali v Hradci Králové, kde díky pěti různým střelcům vyhráli jasně 5:1. Pardubice měly naopak stejně jako v prvním kole velké potíže s Táborem. Jihočeši i v domácím prostředí po celý zápas mocně dotahovali, jenže na vyrovnání nikdy nedosáhli a padli 3:4, proto zůstávají předposlední.

Dohrávka 4. kola:
BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice 7:1 (0:0, 4:0, 3:1)

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
BK Havlíčkův Brod – Bílí Tygři Liberec 0:9 (0:5, 0:1, 0:3)
Mountfield HK – HC Slavia Praha 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
HC Tábor – HC Dynamo Pardubice 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Skupina C

Říká se, že jednou za čas prohrát neuškodí. Tím se nyní mohou utěšovat deváťáci Komety, kteří poprvé narazili. Jejich jízda skončila na hokejkách Vsetína, který přitom nasadil pouhých jedenáct hráčů do pole! Valaši ve 27. minutě po velkolepém představení vedli už 7:1, potom se do sedla dostala Kometa, ale obrovskou stíhací jízdu dotáhla jen ke konečnému výsledku 7:6. Na pěti brankách Vsetína se podílel Filip Man (1+4).

Stejnou bilanci zaznamenal v jihlavském dresu Filip Stupka, jenž tak řídil jasnou výhru druhého celku tabulky 7:2 na půdě brněnských Warriors. V Šumperku zase i díky hatricku Michala Lazovského uspěl Třinec, který vstřelil osm z celkových třinácti gólů. Doma naopak po velmi těsné bitvě slavil Zlín: Berani ve druhé třetině proti Vítkovicím otočili skóre z 0:1 na 2:1 a tento stav vydržel až do závěrečné sirény.