9. třída: Nádherný rekord ve Zlíně, zápas s Vítkovicemi sledovalo 2428 diváků!

Kromě dvou odehraných kol jsme se před Vánoci dočkali v Extralize devátých tříd i skvělé akce klubu ze Zlína. Berani pozvali na zápas s Vítkovicemi školáky, kteří vytvořili mladým hokejistům nezapomenutelnou atmosféru! Co zajímavého se dělo v samotných utkáních?

Skupina A

Jako lídr skupiny A vstoupí do nového roku Škoda Plzeň. Ta přitom neprožila vůbec snadný týden, prohrála totiž dvě ze tří utkání! Nejprve nestačila na Chomutov, potom ani na České Budějovice, tedy dva týmy, které se pohybují kolem postupové hrany. Indiáni zdolali jen Kladno. Druhé Karlovy Vary vůbec nehrály, takže mají na svého největšího soka tři utkání k dobru.

Piráti vyzvali Motor v důležitém vzájemném duelu, který nakonec díky gólu Matěje Švece vyhráli v prodloužení Jihočeši. To znamená, že na Chomutov mají náskok osm bodů, ale odehráli o dva souboje víc. Ještě o dva víc má třetí Salcburk, který si v dohrávaném duelu poradil s Budějovicemi 5:1. Velké drama se konalo v Kladně, kde duel tabulkových sousedů zakonec získali Pilsen Wolves po trefě Josefa Pšeničky v nastaveném čase.

22. a 23. kolo / předehrávka 27. kola:
HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov 2:1 po prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Rytíři Kladno – HC Pilsen Wolves 5:6 po prodloužení (1:3, 1:1, 3:1 – 0:1)
HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 7:3 (3:1, 4:0, 0:2)
HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
EC Red Bull Salcburk – HC Motor České Budějovice 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Skupina B

Liberec kráčí za ovládnutím skupiny B. Poslednímu Havlíčkovu Brodu nastřílel jedenáct branek a potom si počtvrté v sezoně poradil s rivalem z Mladé Boleslavi, byť poprvé se ztrátou bodu. Bruslaři alespoň vyhráli na Spartě, která zůstává pátá, ale manko na čtvrté Pardubice snížila. Dynamo totiž na jeho ledě porazila 3:2.

Už jen do oblasti teorie se posunuly postupové šance Hradce Králové. Proti Slavii totiž neudržel vedení 3:0 a nakonec si nepolepšil ani o bod. Sešívaní kromě toho otočili také zápas s Táborem. Kohouti však podobný vzdor neukázali proti Pardubicím, kterým podlehli 3:10. Brod pak zaznamenal svou nejvyšší porážku ročníku, když Mountfieldu podlehl dokonce 0:12.

22. a 23. kolo:
BK Havlíčkův Brod – Bílí Tygři Liberec 1:11 (0:4, 1:2, 0:5)
Mountfield HK – HC Slavia Praha 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)
HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 4:5 (0:3, 3:2, 1:0)
HC Tábor – HC Dynamo Pardubice 3:10 (1:5, 0:3, 2:2)
Mountfield HK – BK Havlíčkův Brod 12:0 (5:0, 1:0, 6:0)
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:4 po prodloužení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
HC Slavia Praha – HC Tábor 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Skupina C

Událostí týdne byl jednoznačně zápas skupiny C mezi Zlínem a Vítkovicemi. V rámci akce nazvané Školy fandí Beranům ho totiž sledovalo neuvěřitelných 2428 diváků! Zlín tak vytvořil nový rekord návštěvnosti na žákovském utkání. Pro domácí hokejisty jen škoda, že otočku ze stavu 0:3 nedokonali a prohráli těsně 3:4, což může být v konečném zúčtování nesmírně důležité.

Berani totiž v dohrávce nestačili ani na Jihlavu a vypadli z postupové čtyřky, kterou drží právě oba jejich poslední soupeři. Dukla k tomu smetla Vsetín a uspěla na ledě Warriors, Vítkovice naopak v ocelářském derby padly s Třincem. Ten měl ale předtím větší potíže s posledním Šumperkem, proti němuž musel obracet 0:2 a nakonec zvítězil v prodloužení.

Vedoucí Kometa jako první tým v soutěži zaznamenal jubilejní dvacátou výhru. A dokonce extrémní, když ve Vsetíně zvítězil poměrem 15:3! Michal Hartl v utkání potvrdil pozici nejlepšího snajpra soutěže, když skóroval šestkrát a k tomu přidal čtyři asistence. Hrál se i přímý duel o sedmé místo, v němž Warriors zdolali Šumperk 4:2.

22. a 23. kolo / dohrávka 17. kola:
HK Mladí Draci Šumperk – HC Oceláři Třinec 4:5 po prodloužení (2:0, 0:1, 2:3 – 0:1)
Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
HCM Warriors Brno – HC Dukla Jihlava 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
VHK ROBE Vsetín – HC Kometa Brno 3:15 (0:5, 0:3, 3:7)
HCM Warriors Brno – HK Mladí Draci Šumperk 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín 9:1 (5:0, 3:0, 1:1)
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

1 HC KOMETA BRNO 22 20 0 1 1 168:62 61