9. třída: Nadstavby vyvrcholily, o čelo se hrálo do posledních sekund

Závěrečnými dvěma koly vyvrcholily nadstavbové skupiny Extraliga devátých tříd. O všech postupujících týmech do play-off už bylo jasno před víkendem, nyní se rozhodovalo pouze o jejich nasazení. Z nejvýhodnějších příček nakonec půjdou do vyřazovacích bojů Škoda Plzeň a Kometa Brno.

Skupina O pořadí v play-off D

Škodovka vyhrála skupinu O pořadí v play-off D s náskokem dvou bodů na Liberec. Po vítězství 7:3 v Českých Budějovicích si mohla dovolit i porážku právě od Bílých Tygrů, která přišla až v prodloužení. Liberec předtím uspěl v přímém utkání o druhé místo proti Karlovým Varům, které obsadily třetí příčku.

Na to už neměl vliv jejich závěrečný neúspěch na ledě Mladé Boleslavi, jež skóre otočila v poslední třetině z 1:2 na 6:3. Bruslaři navíc porazili Chomutov vysoko 10:2 a končí čtvrtí o tři body před Českými Budějovicemi, které rovněž zdolaly severočeský celek, byť po mnohem vyrovnanějším průběhu. Piráti tak v nastavbové skupině nezískali ani bod.

9. a 10. kolo:
BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 10:2 (3:1, 3:1, 4:0)
Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
HC Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 3:7 (1:3, 2:0, 0:4)
BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)
HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 4:5 po prodloužení (1:0, 2:2, 1:2 – 0:1)
Piráti Chomutov – HC Motor České Budějovice 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Skupina O pořadí v play-off E

První tři celky ve skupině E skončily pouze v jednobodových rozestupech. Radost z prvenství připadla Kometě, která nejprve zdolala Pardubice a poté vybojovala jeden potřebný bod na Slavii za porážku až v samostatných nájezdech. Sešívaní totiž předtím nestačili na Třinec a brněnského rivala potřebovali porazit už v základní hrací době, což jim ale nevyšlo o čtyři sekundy.

Pardubice zakončily skupinu dominantní výhrou 11:1 nad Jihlavou, která prožila v týdnu dva zcela odlišné příběhy – před tímto debaklem totiž naopak smetla Zlín 7:0. Aby těch paradoxů nebylo málo, Berani si spravili chuť skalpem čtvrtého Třince, když v poslední části skvěle otočili skóre 2:4 na konečných 7:5.

HC Dukla Jihlava – Berani Zlín 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)
HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 7:3 (1:2, 2:0, 4:1)
HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 11:1 (5:0, 3:1, 3:0)
HC Slavia Praha – HC Kometa Brno 7:6 po sam. nájezdech (0:1, 3:3, 3:2 – 0:0)
Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 7:5 (1:2, 1:2, 5:1)

Skupina O účast v play-off F

Pilsen Wolves i Sparta Praha už šly do závěrečného víkendu bez nervů, postup do play-off měly zajištěný a bojovaly pouze o prvenství. To nakonec připadlo Vlkům. Po výhře v Táboře totiž Spartu v přímém souboji porazili 4:2 a nechali ji za sebou o tři body. Pražané předtím získali bod za neúspěch v prodloužení proti Salcburku.

Ten obsadil třetí místo, když na závěr padl po samostatných nájezdech v Litvínově. Chemici ale i tak skončili ve skupině F poslední. Mohl za to povedený závěr jejich úhlavního soupeře z Kladna, který ve vzájemném duelu slavil těsnou výhru 3:2 a poté si vysoko poradil s Táborem.

HC Tábor – HC Pilsen Wolves 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
HC Litvínov – Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
HC Sparta Praha – EC Red Bull Salcburk 3:4 po prodloužení (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)
HC Litvínov – EC Red Bull Salcburk 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 1:1 – 0:0)
HC Pilsen Wolves – HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Rytíři Kladno – HC Tábor 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Skupina O účast v play-off G

Podobně vypadala také situace ve skupině G, jen s tím rozdílem, že první dva celky už nehrály proti sobě. Lepší pozice nakonec připadla Hradci Králové, který těsně porazil Havlíčkův Brod a následně získal tři body za kontumaci nesehraného utkání se Vsetínem. Vítkovice měly situaci ve svých rukou, nicméně po nájezdech překvapivě prohrály v Šumperku a pak už jim nestačila ani výhra nad Brodem.

Za třetím Vsetínem nakonec příliš nezaostali Warriors Brno. Jejich vzájemný souboj získali díky osmigólové kanonádě Valaši, nicméně hokejisté z jihomoravské metropole zakončili extraligový ročník výhrou nad Šumperkem v přímém utkání o čtvrtou příčku.

BK Havlíčkův Brod – Mountfield HK 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
HK Mladí Draci Šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
VHK ROBE Vsetín – HCM Warriors Brno 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)
HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Havlíčkův Brod 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
Mountfield HK – VHK ROBE Vsetín 5:0 kontumačně
HCM Warriors Brno – HK Mladí Draci Šumperk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

1 Mountfield HK, a.s. 10 8 0 1 1 52:24 25
2 HC VÍTKOVICE RIDERA 10 7 1 1 1 57:26 24
3 Valašský hokejový klub 10 5 0 0 5 40:43 15
4 HCM Warriors Brno 10 4 0 0 6 31:39 12