9. třída: Nadstavby zahájilo nejlépe Dynamo. Překvapení nabídly nižší skupiny

O prvním únorovém víkendu odstartovaly nadstavbové skupiny Extraligy devátých tříd. Z plánovaných dvanácti zápasů se odehrálo devět a zajímavé výsledky byly k vidění zejména v nižších skupinách O účast v playf-off.

Skupina O pořadí v play-off D

Karlovy Vary a Škoda Plzeň opanovaly základní skupinu A s velkým náskokem na zbytek hracího pole. Oba západočeští favorité také vítězně vstoupili do nadstavby. Bezchybný výkon předvedla Energie, která si znovu poradila s Chomutovem. Při vítězství 4:0 zaznamenal čisté konto Ondřej Maňák.

Plzeň odehrála jeden ze šlágrů skupiny proti Mladé Boleslavi, jejíž hráči tvořili osu zlatého výběru Středočeského kraje na mistrovství krajů. Indiáni sice jako první prohrávali, ale ještě v první třetině otočili skóre třemi góly a nakonec vyhráli poměrně jasně 5:2.

1. kolo:
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Skupina O pořadí v play-off E

Nejvyšší triumf úvodního kola nadstaveb si připsaly Pardubice, které přitom musely o postup bojovat až do posledního kola. Proti Zlínu zcela dominovaly, v prvních dvou třetinách vstřelily po čtyřech gólech a vyhrály 8:3. Pěti body za dvě branky a tři nahrávky zazářil Dominik Drábek.

Doma nezaváhala ani Slavia Praha. Ta dala Jihlavě v první části také čtyři góly a na vítězství 6:2 se skvělou bilancí 3+3 podílel Šimon Janoušek. Naopak v Třinci slavil hostující celek. Souboj dvou favorizovaných týmů zlomila Kometa na svou stranu až v posledních dvanácti minutách, kdy odskočila ze stavu 3:3 na 5:3.

1. kolo:
HC Dynamo Pardubice – Berani Zlín 8:3 (4:1, 4:1, 0:1)
HC Slavia Praha – HC Dukla Jihlava 6:2 (4:0, 2:0, 0:2)
HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Skupina O účast v play-off F

Povzbuzující skalp na začátku nižších nadstaveb získali Pilsen Wolves, kteří těsně zdolali rakouský Salcburk, jenž na konci základní části smolně přišel o postup. Sparta s dvougólovým Davidem Stefaňukem uspěla na ledě Rytířů, proti nimž měla dvojnásobnou střeleckou převahu.

1. kolo:
HC Pilsen Wolves – EC Red Bull Salcburk 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Rytíři Kladno – HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Skupina O účast v play-off G

Nejzajímavější výsledky nabídla skupina G. Vítězství v ní slavily dva celky, které v základních skupinách obsadily poslední příčky! Zejména pro Havlíčkův Brod jde o obrovské povzbuzení, neboť dosud získal jen dva body a teď za jeden zápas plné tři. V emotivní bitvě zdolal domácí Warriors Brno 6:3.

Dokonce ještě o gól vyšším výsledkem uspěli hokejisté Šumperka ve Vsetíně, který tedy přelstili až na pátý pokus v sezoně. Valachy opařili čtyřmi brankami v první třetině a domácím k úspěchu nestačila ani obrovská střelecká převaha 53:20. Hvězdou utkání tak byl brankář Mladých Draků Matyáš Jurečka, který si připsal rovných padesát zákroků.