9. třída: Postupové drama míří k vrcholu. Piráti dotáhli čtyřku, Hradec se nevzdal

Leden nabízí dostihy o postup v Extralize devátých tříd, její základní část totiž vyvrcholí těsně před koncem měsíce. V žádné ze tří základních skupin jsme stále nepoznali jejího vítěze ani kompletní složení týmů, které si zahrají nadstavbu.

Skupina A

O tom, kdo oslaví prvenství ve skupině A, zatím není vůbec rozhodnuto. Škoda Plzeň vede před Karlovými Vary o čtyři body, ale její soupeř má dvě utkání k dobru! Indiáni udrželi šanci na úspěch výhrou 4:3 ve vzájemném derby. To nebyl jediný zápas Energie proti plzeňskému celku, utkala se totiž i s Wolves, které zdolala až v prodloužení.

Ještě větší drama však probíhá mezi třetí a pátou příčkou, kde zůstanou dva postupující a jeden smutný tým. Už jen o skóre je v této trojici nejhorší Chomutov, neboť na tripu do Salcburku vydoloval pět bodů a další tři získal v předehrávce s Litvínovem, kterou sledovalo 1200 školáků. České Budějovice litovaly porážky na ledě předposledního Kladna.

Motor a Piráti aktuálně ztrácejí na třetí Salcburk čtyři body. Mají ale shodně tři utkání k dobru, a tak se klidně může stát, že rakouského účastníka české soutěže vyšachují ze hry. Šestí Wolves si kromě bodu proti favorizované Energii připsali také hladké vítězství nad Kladnem a vzápětí těsný triumf na ledě posledního Litvínova.

Dohrávky 15., 17. a 23. kola / 24. kolo / předehrávka 25. kola:
HC Pilsen Wolves – Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
HC Pilsen Wolves – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
EC Red Bull Salcburk – Piráti Chomutov 5:6 po sam. nájezdech (3:1, 2:2, 0:2 – 0:0)
EC Red Bull Salcburk – Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
HC Litvínov – HC Pilsen Wolves 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
Rytíři Kladno – HC Motor České Budějovice 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)
Piráti Chomutov – HC Litvínov 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Skupina B

Liberec naopak kráčí za triumfem ve skupině B naprosto neohroženě. I díky vítězství 5:1 nad Pardubicemi vede před Mladou Boleslaví o devět bodů a ještě mu zbývá o utkání víc. Dynamu se prohra nehodila vzhledem k boji o postup, jelikož ze čtvrté příčky stále ještě může klesnout.

Dotírat na ni budou Sparta a Hradec Králové. Jejich vzájemný duel vyhrál Mountfield vysoko 7:2, stejným poměrem si poradil s Táborem a po slabším období se ještě nevzdává nadějí. Sparťané vydolovali alespoň bod z pražského derby proti tabulkově silnější Slavii. Druhá Boleslav už může být v klidu, neboť nezaváhala proti poslednímu Havlíčkovu Brodu.

Dohrávka 18. kola / 24. kolo:
HC Sparta Praha – Mountfield HK 2:7 (0:1, 2:3, 0:3)
Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
HC Tábor – Mountfield HK 2:7 (0:1, 1:4, 1:2)
HC Sparta Praha – HC Slavia Praha 3:4 po prodloužení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
BK Havlíčkův Brod – BK Mladá Boleslav 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Skupina C

Ve skupině C je na tom Kometa téměř stejně jako Liberec a o jejím úspěchu už nikdo nepochybuje. A to i přesto, že druhý Třinec ve šlágru i s přispěním čtyř gólů Daniela Helise porazil Brňany 5:4. Za dvojicí nejsilnějších celků však stále mohou postup vybojovat Vítkovice, Jihlava i Zlín.

Ridera nezaváhala na půdě posledního Šumperku a v předehrávce mohla jít do trháku, jenže Vsetínu překvapivě nedala ani gól. Proto má na oba soky pouze dva body k dobru při jednom odehraném utkání navíc. Zlín vrátil Jihlavě předvánoční porážku a uspěl na jejím ledě, pak ale inkasoval v Brně šest gólů už během první třetiny. Valaši si skoro stejně dobře vedli doma proti Warriors, po úvodní části vedli 4:0 a nakonec zvítězili 6:1.