9. třída: Také Slavia si vyšlápla na Liberec. Havlíčkův Brod dál čeká na body

Extraliga devátých tříd nabídla o uplynulém víkendu další zdramatizování dvou skupin. Postarala se o to zejména druhá porážka Liberce v řadě, Severočeši tak dávají šanci svým pronásledovatelům. Na východě se za první Kometou pere o místa v postupové čtveřici hned pět mužstev.

Skupina A

Karlovy Vary udržely vedení v čele skupiny A, snadné to však neměly: V Českých Budějovicích sice po dvou třetinách vedly 3:0 a pět minut před koncem dokonce 5:1, Motor ale předvedl strhující závěr. Víc než snížit na konečných 4:5 ze svého pohledu nicméně nezvládl. Druhá Škodovka měla snazší práci v plzeňském derby. Zatímco první duel ovládla poměrem 5:1, tentokrát zapsala ještě vyšší výsledek 8:1.

Drama ale nabídlo jiné derby, to podkrušnohorské. Chomutov v něm vrátil porážku Litvínovu. Během prvních dvou třetin dvakrát prohrával, aby v obou případech vyrovnal a rozhodující úder zasadil svému soupeři v 59. minutě, kdy přesilovou hru využil Michal Witoš. Piráti tak vyhráli dva zápasy v řadě a posílili svoje šance na horní polovinu tabulky.

Výsledky 11. kola:
Piráti Chomutov – HC Litvínov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
HC Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)
HC Škoda Plzeň – HC Pilsen Wolves 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)

Skupina B

Skupina B zvolna nabírá na dramatičnosti, náskok vedoucího Liberce se totiž ztenčuje. Bílí Tygři po těsné prohře s Pardubicemi zakopli podruhé v řadě, tentokrát padli na Slavii jasně 1:5. Hrdinou domácích byl brankář Kryštof Štěpánek, který pochytal 54 z 55 střel! „První si srovnáme hlavy a přístup, pak můžeme znovu vyhrávat. Zadarmo nám nikdo nic nedá,“ zhodnotil rázně porážku kouč Vojtěch Fiala na webu hcbilitygri.cz.

Právě sešívaní jsou teď už jen tři body za Libercem, ale k tomu jim pomohla i vítězná dohrávka v Mladé Boleslavi. Navzdory výrazné střelecké převaze domácích vsítil rozhodující trefu dvě minuty před koncem Petr Hörnig. Bruslaři tak klesli na třetí místo, kde se drží o bod před Pardubicemi, které zdolali v prodloužení zásluhou Matyáše Michálka.

Sparta se dotáhla na Hradec a díky lepšímu skóre ho i předehnala. Na ledě svého soupeře totiž v posledních devíti minutách utkání zlomila vyrovnaný stav 3:3 třemi brankami. V souboji dvou nejslabších celků skupiny nezaváhal Tábor, který dal Havlíčkovu Brodu všechny čtyři góly ve druhé třetině a Jan Kalkus udržel čisté konto.

HC Slavia Praha – Bílí Tygři Liberec 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)
Mountfield HK – HC Sparta Praha 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Předehrávka 12 kola:
BK Mladá Boleslav – HC Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Skupina C

Také na východě panuje za vedoucí Kometou velmi těsná situace. Po víkendovém kole se trojice celků srovnala na dvaceti bodech, což způsobil zejména triumf Třince v Jihlavě. Třetím „do party“ byl Zlín, jenž v přestřelce proti Warriors třikrát dotáhl nepříznivý stav a ve druhé polovině utkání zlomil skóre na svou stranu. Berani vyhráli 7:5.

Na bod se k této trojici mohly přiblížit Vítkovice, ale Dukla ve středeční předehrávce po dvou porážkách zabrala. Vítkovicím odskočila dvěma góly během minuty a čtvrt, pro čisté konto si při triumfu 4:0 došel Matyáš Morava. Elitní celky nadále stíhá i Vsetín, který také díky čtyřem bodům Adama Němce (1+3) bez potíží zdolal poslední Šumperk.

VHK ROBE Vsetín – HK Mladí Draci Šumperk 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
HCM Warriors Brno – Berani Zlín 5:7 (1:0, 2:5, 2:2)
HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)