9. třída: Třinec nastřílel 22 branek. Slavia se přiblížila k čelu tabulky

Karlovy Vary, Liberec a Kometa Brno jsou dál v čele tabulek Extraligy devátých tříd. Bílí Tygři už měli namále, po třech porážkách v řadě však zabrali a věří v lepší střeleckou formu. Tou se o víkendu naopak mohl pochlubit Třinec, který v obou svých zápasech nasázel po jedenácti brankách.

Skupina A

Zavedené pořádky na čele skupiny A se nemění, ba naopak se ještě více utvrzují: Karlovy Vary a Škoda Plzeň jsou o úroveň nad zbytkem hracího pole. Energie to nyní potvrdila výhrami 5:3 nad Salcburkem a 5:0 nad Chomutovem, kdy čisté konto vychytal Ondřej Kadoun. Škodovka zvládla bezvadně dvě utkání na ledech soupeřů z Litvínova a Českých Budějovic, přičemž na severu Čech nastřílela devět branek.

Dva určující zápasy pro situaci na dalších příčkách tabulky se odehrály na ledě Pilsen Wolves. Domácí tým těsně padl s Budějovicemi a pak nestačil ani na rakouského účastníka, takže postupová čtyřka se mu vzdálila. Blíž k ní má Chomutov, který potvrdil úspěšnost hostujících celků úspěchem v dohrávce na půdě posledního Kladna.

Výsledky 12. kola:
HC Litvínov – HC Škoda Plzeň 2:9 (1:3, 1:3, 0:3)
HC Pilsen Wolves – HC Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
HC Energie Karlovy Vary – EC Red Bull Salcburk 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Výsledky 13. kola:
Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
HC Pilsen Wolves – EC Red Bull Salcburk 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
HC Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Skupina B

Liberec už nedominuje skupině B zdaleka tak suverénně. Po skvělé sérii z úvodu ročníku totiž prohrál třikrát v řadě, naposledy „přenechal“ dva body Hradci Králové. V Táboře už ale zabral a odrazil se zpět na vítěznou vlnu. Slavia na něj ztrácí čtyři body, když v přímém souboji o druhé místo zdolala Pardubice.

Mountfieldu nejcennější výhra dosavadního průběhu sezony možná vzala dost sil, neboť v sobotním utkání s Mladou Boleslaví, která v pátek nehrála, inkasoval čtyři branky už během první třetiny. Druhý východočeský celek z Pardubic potvrdil roli favorita proti Havlíčkovu Brodu, kdy mu jen jeden gól scházel do dvouciferného účtu.

Dařilo se pražské Spartě, která chce ještě zabojovat o posun do čtyřky. Tábor zlomila až v prodloužení po trefě Josefa Plesníka, proti Brodu se postupně zastřelovala a vyhrála 7:2. Tým z Vysočiny tak jako první v soutěži inkasoval už přes stovku branek.

BK Havlíčkův Brod – HC Dynamo Pardubice 3:9 (1:4, 2:2, 0:3)
HC Sparta Praha – HC Tábor 5:4 po prodloužení (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)
Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 3:4 po prodloužení (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

Mountfield HK – BK Mladá Boleslav 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)
HC Sparta Praha – BK Havlíčkův Brod 7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
HC Tábor – Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
HC Slavia Praha – HC Dynamo Pardubice 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Skupina C

Brněnská Kometa potvrdila čelní pozici ve skupině C, když podobně jako Plzeň dvakrát slavila v hájemstvích soupeřů; v obou případech po vítězství o tři branky. S posledním Šumperkem měla nečekané problémy a rozhodla až ve třetí třetině, v Jihlavě se jí vedlo o něco lépe.

Ještě o kus lépe se však dařilo druhému Třinci. Ten během dvou dnů nastřílel 22 branek! Jedenáct puků totiž dostal do brány Warriors Brno i Vsetína. Proto je druhý díky výrazně lepšímu skóre než třetí Zlín, jenž ve valašském derby přetlačil Vsetín a poté hladce zdolal Šumperk. Hladká byla i výhra Vítkovic na ledě Warriors.

Berani Zlín – VHK ROBE Vsetín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk – HC Kometa Brno 4:7 (3:3, 0:1, 1:3)
HC Oceláři Třinec – HCM Warriors Brno 11:3 (3:1, 5:1, 3:1)

HCM Warriors Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:7 (1:2, 0:1, 0:4)
VHK ROBE Vsetín – HC Oceláři Třinec 5:11 (1:3, 1:6, 3:2)
Berani Zlín – HK Mladí Draci Šumperk 9:2 (3:0, 5:0, 1:2)
HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 3:6 (0:0, 2:4, 1:2)