9. třída: Velké překvapení pod Ještědem. Změnili se lídři všech čtyř skupin

Uplynulý víkend přinesl v Extralize devátých tříd změny na čele všech čtyř nadstavbových skupin. O největší překvapení se postarali hokejisté Škody Plzeň, kteří nastříleli Liberci jedenáct branek.

Skupina O pořadí v play-off D

Ve skupině D se zatím na čele drží dva západočeské celky. Vedoucí Škoda Plzeň prožila naprosto hvězdný víkend, když nejprve zdolala České Budějovice 8:1 a Liberec potom dokonce 11:1! Šlo o jeden z nejpřekvapivějších výsledků celé extraligové sezony, Bílí Tygři však ještě mají dostatek času ho odčinit. Oproti soupeřům odehráli méně zápasů, první čistou výhru v nadstavbě si připsali proti Karlovým Varům.

Vítězství už oslavila také Mladá Boleslav, která potvrdila roli favorita v Chomutově výsledkem 5:1. Poté už ale znovu pokračovalo její střelecké trápení, na ledě Energie se neprosadila a padla 0:1 v prodloužení. Nerozhodnou bilanci zatím mají České Budějovice, které se po vysoké prohře ocitly na druhé straně „barikády“ a jedenácti góly zatížily konto posledních Pirátů.

4. a 5. kolo:
HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)
HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 1:0 po prodloužení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov 11:2 (6:1, 4:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 1:11 (0:2, 0:4, 1:5)

Skupina O pořadí v play-off E

Snad ještě těžší by bylo vybírat favority ve skupině E, kde se první trio momentálně drží v odstupu tří bodů. Slavia je o skóre první před Kometou, kterou vůbec jako první tým v celé sezoně zdolala na její půdě v základní hrací době. Dokonce vysoko 7:3. Předtím si sešívaní doma vyšlápli i na Třinec a Brňané uspěli v Pardubicích.

Čtvrtí Oceláři také patří do okruhu adeptů na vysoké umístění, byť se jim v nadstavbě zatím tolik nedaří. Proti Zlínu už na ledě vládli a zvítězili 7:2. Hrál se i přímý duel o pátou příčku, jenž patřil právě Beranům. Protože Dukla proti Pardubicím vůbec neskórovala, zůstává podobně jako Chomutov poslední bez bodového zisku.

Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
HC Kometa Brno – HC Slavia Praha 3:7 (2:4, 0:2, 1:1)
HC Oceláři Třinec – Berani Zlín 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)

Skupina O účast v play-off F

Přímý souboj o průběžné prvenství nabídly obě skupiny O účast v play-off. Sparta bojovala proti Pilsen Wolves po dvě třetiny nerozhodně, ba dokonce bez jakékoli branky, ale třetí část vyhrála jasně 5:1. Oba aktuální favorité na postup do vyřazovacích bojů jinak zvládli i těžké duely, když Vlci přetlačili Tábor 2:1 a sparťané stejným výsledkem uspěli v Salcburku, ovšem až po prodloužení.

Právě Salcburk a Tábor by po dohrání odložených duelů ještě chtěly elitní duo atakovat. Při svých prvních výhrách v nadstavbě shodně nastřílely po devíti brankách. Rakouský celek takto zdolal Litvínov, ten jihočeský zase Kladno. Vzájemnou bitvu o páté místo získal Litvínov na kladenském ledě v nájezdech.

HC Pilsen Wolves – HC Tábor 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Rytíři Kladno – HC Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0)
EC Red Bull Salcburk – HC Sparta Praha 1:2 po prodloužení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
EC Red Bull Salcburk – HC Litvínov 9:2 (2:0, 4:1, 3:1)
HC Tábor – Rytíři Kladno 9:5 (2:1, 5:1, 2:3)
HC Sparta Praha – HC Pilsen Wolves 5:1 (0:0, 0:0, 5:1)

Skupina O účast v play-off G

Stoprocentní bilanci ve skupině G potvrdily Vítkovice. Proti Šumperku si zastřílely 12:0, mnohem těsnějším výsledkem 3:1 odrazily snahy Havlíčkova Brodu a ve středu zvládly i dohrávku prvního kola proti Hradci Králové, když otočily nepříznivé skóre 1:3.

Mountfield si s Brodem porazil vyšším poměrem, ale na zápas do Vsetína nedorazil. Jeho autobus totiž na dálnici u Olomouce zachvátily plameny. Nejdůležitější však bylo, že nedošlo k žádnému zranění. Valaši se střetli alespoň s Warriors Brno, na jejichž hřišti sice ztratili vedení 3:0, ale díky čtvrtému gólu přece jen slavili tříbodový zisk.