9. třída: Vítkovice poskočily do čtyřky, Wolves překvapili na tripu do Rakouska

Extraliga devátých tříd nabídla v uplynulém týdnu mimo jiné i dva „dvojzápasy“, byť v jednom případě ne úplně doslova. Litvínov si každopádně s Kladnem body rozdělil, když každý z celků vyhrál na ledě soupeře. Pilsen Wolves naopak skvěle zvládli výpravu do akademie Salcburku, kde přidali k dosavadním pěti výhrám další dva zářezy.

Skupina A

Vedoucí tým skupiny A z Karlových Varů si předehrával zápas s Litvínovem. Protože ho zvládl a následně po těsné koncovce porazil i Chomutov, v tabulce se znovu osamostatnil na prvním místě. Druhá Plzeň nicméně nezaváhala v Českých Budějovicích, kde vyhrála jasně 5:1.

Během ledna bude vrcholit boj o vyšší nadstavbu, v tomto směru si pohoršil rakouský Salcburk. Na domácí půdě totiž překvapivě získal proti Pilsen Wolves jenom bod, a tak dává šanci zejména Chomutovu, aby stáhl svou ztrátu na postup. Rovnou dvakrát se v uplynulých dnech potkaly dva nejslabší celky skupiny a zatímco Kladno díky úvodnímu vítězství 4:1 Litvínov přeskočilo, vzápětí ho chemici po divokém výsledku 7:4 poslali zpátky na poslední příčku.

Předehrávka 22. kola:
HC Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Výsledky 20. kola:
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
HC Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
HC Litvínov – Rytíři Kladno 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
EC Red Bull Salcburk – HC Pilsen Wolves 3:4 po prodloužení (1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)

Předehrávka 27. kola:
EC Red Bull Salcburk – HC Pilsen Wolves 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Dohrávka 13. kola:
Rytíři Kladno – HC Litvínov 4:7 (1:1, 3:5, 0:1)

Skupina B

Skupina B naproti tomu nabídla jen trojici duelů, Tábor do Liberce vinou sněhové kalamity nedorazil. To dalo šanci dalším mužstvům, aby v tabulce alespoň opticky snížily svou ztrátu na vedoucí Bílé Tygry. Druhé Mladé Boleslavi se to povedlo, neboť zdolala Hradec Králové 5:3. Mountfield to bude mít s doháněním elitní čtyřky hodně náročné.

Týmy před ním se nicméně dál o body vzájemně obírají. Tentokrát byla řada na čtvrtých Pardubicích, které díky Matěji Vavřinovi vynulovaly Slavii a přiblížily se k ní na rozdíl dvou bodů. Navíc si nenechaly dotáhnout pátou Spartu, která potvrdila roli favorita v Havlíčkově Brodě. Domácí drželi po dvou třetinách remízu 2:2, ale v té třetí inkasovali šest gólů a na svou druhou výhru ročníku musí čekat.

BK Havlíčkův Brod – HC Sparta Praha 2:8 (0:0, 2:2, 0:6)
BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice – HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Skupina C

Brněnská Kometa potvrdila pověst nejofenzivnějšího týmu celé extraligy. Ve dvaceti utkáních nastřílela 147 branek, přičemž tentokrát zatížila deseti góly konto Jihlavy. Ta proto poprvé vypadla z elitní čtyřky a cestu za postupem si hodně komplikuje. Přeskočily ji Vítkovice, kterým kladli velký odpor Warriors Brno, nicméně Ridera nakonec těsně 3:2 vyhrála.

Válečníci z jihomoravské metropole vůbec odehráli slušný týden, předtím totiž srdnatě bojovali i ve Zlíně, kde už se jim po comebacku z 0:2 dostalo odměny v podobě bodu za porážku v prodloužení. Zajímavá přestřelka se konala v Třinci, kde sice Vsetín skóroval čtyřikrát, ale ani to mu na domácí favority nestačilo – Oceláři zvítězili 7:4.