A-tým: Něco nám chybělo, litoval Málek. Spolupráci s Pavelcem si chválí

Národní tým má za sebou těžkou prověrku proti nabitému Švédsku, které aktuálně vede Euro Hockey Tour a na domácí turnaj nastoupilo dokonce se sedmi hráči ze soupisky z mistrovství světa v Tampere. Švédům v bráně čelil mladý gólman Jakub Málek, který postupně sbírá zkušenosti.

Česko se v utkání se Švédském dostalo do vedení. Jenže pak soupeř zabral a v utkání byl jednoznačně lepším celkem. „Určitě bych nechtěl hodnotit kluky, ale raději sebe. Úplně jsem jim nepomohl,“ hodnotí výkon velmi sebekriticky brankář Ilvesu Tampere.

Ale prohra 1:4 jistě nejde na jeho vrub. Češi se těžko dostávali přes kvalitní systém Švédů a za šedesát minut vystřelili jen 13krát.

Konec první třetiny byl z mé strany trošičku slabší. Co se týče třetí třetiny, góly samozřejmě vypadají trochu jinak z mého pohledu než z toho televizního. Z oka diváka mohou ty góly vypadat laciněji. Takové góly by se samozřejmě dostávat neměly. Ten zápas mohl dopadnout jinak,“ doplňuje.

Jedenadvacetiletý brankář zapsal první porážku v národním týmu. Ve čtvrtek musel čelit například mistru světa se zkušenostmi z NHL Jacobu de La Rosovi, ale i spoustě dalších hráčů. Oproti klubovému hokeji to byl jiný level. „Rychlost utkání byla znát, hráli opravdu dobře. Byli na tom skvěle bruslařsky, dávali si přesné přihrávky a hráli to, co se dá očekávat od tak zkušeného týmu. Ukázali svoji kvalitu,“ komentuje.

Bývalý gólman Vsetína je na Beijer Hocky Games spolu s o rok starším kolegou Šimonem Zajíčkem. „Tréninky se dají zvládat ve dvou. Takže je to perfektní, pochvaluji si to. Utkání vyjdou na oba, takže víme, že se dostaneme do zápasu,“ popisuje vytížení během turnaje Euro Hockey Tour.

Všechno funguje i díky výborné spolupráci s trenérem gólmanů Ondřejem Pavelcem, jenž ještě donedávna chytal v NHL.

Spolupráci s Ondrou si nemůžu vynachválit, je perfektní. Známe se, takže je to pro mě o to speciálnější. V sezoně spolu moc nekomunikujeme. Ondra je reprezentační trenér, takže není prostor na speciální komunikaci. Ale kdybych měl jakýkoliv dotaz, tak vím, že mi určitě pomůže,“ popisuje Málek.

Toho si trenérský štáb oťukává a zjišťuje, jak na tom je vzhledem k domácímu mistrovství světa. „Abych pravdu řekl, tak takhle nepřemýšlím. Přeci jen je to strašně daleko a je mi teprve jedenadvacet. Málokdy se tam v tomto věku člověk dostane. Cesta tam existuje, ale raději budu nohama na zemi a budu se soustředit sám na sebe,“ odpovídá skromně.