Češi na ZOH končí v osmifinále. Dále postupuje Slovensko a Dánsko

Na ZOH čekaly týmy první zápasy v play off. V ranních duelech postoupili do čtvrtfinále Slováci, kteří porazili Němce 4:0. V druhém utkání, které se hrálo ve stejný čas dokázalo Dánsko těsně porazit Lotyšsko a zajistilo si také účast mezi osmi nejlepšími. Českým národní tým čekal soupeř ze skupiny, ale tentokrát byli Švýcaři nad síly Čechů a ti tak končí před branami čtvrtfinále.

Svěřenci trenéra Pešána vstoupili do osmifinále výborně. V 11. minutě přesnou střelou otevřel gólový účet utkání obránce Klok. Jenže Švýcaři dali v 15. a 16. minutě dva slepené góly a rozhodující vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve druhé třetině přidal další branku Malgin a Češi si tak do závěrečné periody odnášeli dvougólové manko. Třetí třetina překvapení nepřinesla. Hráči ze země Helvetského kříže přidali zásluhy Diaze čtvrtou branku. V přesilové hře ještě malý Červenka, ale ani závěrečná power play větší drama nepřinesla.

ČESKO - ŠVÝCARSKO 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Klok (Knot, R. Červenka), 56. R. Červenka (David Krejčí, Jan Kovář) – 15. Ambühl (Thürkauf, Corvi), 16. Mottet (D. Hollenstein, Diaz), 30. Denis Malgin (Alatalo, Andrighetto), 55. Diaz (Andrighetto, F. Herzog)

Česko : Š. Hrubec (Bartošák) – Mozík, Šulák, J. Jeřábek (A), Kundrátek, Knot, Klok, D. Sklenička – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – Sobotka, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Stránský, Michael Špaček, M. Řepík – H. Zohorna, T. Zohorna, Smejkal – Lenc. Trenér : Filip Pešán .

Švýcarsko : Genoni (Berra) – Diaz (C), Mirco Müller, Y. Weber, Loeffel, Fora, Frick, Alatalo – S. Moser, G. Haas (A), Hofmann – Ambühl (A), Corvi, Thürkauf – Andrighetto , Denis Malgin, F. Herzog – Mottet, Bertschy, Vermin – D. Hollenstein. Trenér : Patrick Fischer.

SLOVENSKO - NĚMECKO 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. L. Hudáček (K. Pospíšil, Gernát), 28. Cehlárik (Gernát, Hrivík), 29. Krištof (Kňažko, Čerešňák), 58. Hrivík (Cehlárik, Takáč)

Slovensko: Rybár (Konrád) – Čerešňák (A), Čajkovský, M. Rosandić, Marinčin, Kňažko, Gernát, Š. Nemec – Takáč, Hrivík (C), Cehlárik (A) – Jurčo, L. Hudáček, K. Pospíšil – Zuzin, Krištof, Kelemen – Regenda, Miloš Roman, Slafkovský – Daňo. Trenér : Craig Ramsay

Německo: Niederberger (Aus den Birken) – Brandt, Moritz Müller (C), Holzer (A), Fabio Wagner, Nowak, Jonas Müller, D. Bittner, Abeltshauser – Plachta, Kahun, Rieder – Pföderl, Loibl, Noebels – Tiffels, Hager (A), Ehliz – Kühnhackl, Krämmer, David Wolf. Trenér : Toni Söderholm

DÁNSKO - LOTYŠSKO (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Poulsen (M. Lassen, M. Lauridsen), 37. Jakobsen (N. Meyer), 42. M. Lauridsen (Boedker, F. Nielsen) – 17. L. Darzinš (Krastenbergs, Cibulskis), 23. L. Darzinš (Balinskis, Krastenbergs)

Dánsko : Dahm (Dichow) – Kristensen, O. Lauridsen (A), M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Jensen Aabo, Bruggisser – Nicklas Jensen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – Bau Hansen, M. Madsen, N. Meyer – Aagaard, Jakobsen, Poulsen – Jesper Jensen.

Lotyšsko : Punnenovs (Kalninš) – Cibulskis (A), Freibergs, Jaks, Mamčics, Zile, Balinskis, A. Kulda – Krastenbergs, Abols (A), Keninš – Daugavinš, Džerinš, L. Darzinš (C) – Indrašis, D. Smirnovs, Jelisejevs – Dzierkals, Batna, Rihards Bukarts – Meija.