Češi nestačili na rozjeté Švýcary. Slováci živí naděje na postup

Neděle přinesla ve skupině B rozuzlení v boji o sestup. Příští rok si mezi elitou nezahrají Slovinci, kteří těsně podlehli Slovákům. Ti naopak nadále živí naděje na postup do čtvrtfinále. Tři body zapsali také Němci. Naopak Češi nedokázali zastavit rozjeté Švýcary, kteří na turnaji ještě neztratili ani jeden bod. Nedělní program uzavřeli Američané, jež si smlsli na Francii.

Slovinsko – Slovensko 0:1

Slováci po nečekané prohře s Kazachstánem přetlačili poslední Slovinsko. Jediným střelcem zápasu se stal Richard Pánik, který poté, co ujel slovinské obraně, prostřelil Gračnara. V závěru se ale ještě Slováci museli třást, jelikož v posledních sekundách se kotouč nebezpečně klouzal Škorvánkovým brankovištěm. Slovensku pomohla tyč, a tak svěřenci Craiga Ramsayho nadále živí naděje na postup do čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 21. Pánik (Regenda, P. Koch), Diváci: 4460, Využití: 0:0

Německo – Maďarsko 7:2

Němci si vyšlápli na Maďary a posunuli se na postupové příčky. Výhra se začala rýsovat v první třetině. Už v 8. minutě se podruhé na turnaji prosadil Wojtek Stachowiak. Začátek druhé hrací části ovšem přinesl Německu komplikace. Mladík Maksymilian Szuber si za svůj nebezpečný zákrok odnesl trest 5 + do konce utkání. Oslabení však Němci přečkali a v druhé polovině prostředního dějství začali svůj náskok zvyšovat. Maďarská korekce přišla až ve třetí třetině za stavu 5:0, což už bylo pozdě.

Branky a nahrávky: 8. Stachowiak (Schütz, Tuomie), 36. Seider (Tiffels, Peterka), 36. Sturm (Soramies, Ehl), 38. Sturm (Noebels, Wissmann), 43. Peterka (Tiffels, Wissmann), 51. Kahun (Peterka), 59. J. Müller (Wissmann, Peterka) – 47. Terbócs (Vincze, Papp), 49. Fejes (Stipsicz, Sebők), Diváci: 4821, Využití: 1:0

Česko – Švýcarsko 2:4

Šlágr nedělního programu přinesl bitvu mezi Českem a Švýcarskem. Lépe začali Češi, kteří se zásluhou Romana Červenky ujali vedení. Švýcaři ovšem třemi brankami zvrátili vývoj utkání. Trefil se jednou Romain Loeffel a dvakrát legendární Andres Ambühl. Snížení se čeští fanoušci dočkali v 53. minutě, kdy Dominik Kubalík vymetl všechny pavučiny v horním rohu branky Mayera. Švýcaři ovšem záhy odpověděli. Vítězství svěřenců Patricka Fischera potvrdil Tanner Richard.

Branky a nahrávky: 7. Červenka, 53. Kubalík (Červenka, Kempný) – 13. Loeffel (Fiala, Hischier), 24. Ambühl (Corvi, Kukan), 29. Ambühl (Fiala, Malgin), 56. Richard (Moser, Riat), Diváci: 7150, Využití: 1:1

USA – Francie 9:0

Američané smetli Francii, která už tak s jistotou nezasáhne do bojů o čtvrtfinále. Diváci v Nokia Areně zažívali opravdové gólové hody, když viděli branek rovnou devět. Všechny přitom do branky Francie. První tři padly už v první třetině, což vyhnalo z branky Sebastiana Ylönena. Místo něj se mezi tři tyče postavil Quentin Papillon, který v dalším průběhu zápasu inkasoval ještě šestkrát. Francouzské brankáře trýznil především mladík Cutter Gauthier, jenž si připsal hattrick.

Branky a nahrávky: 7. O'Connor (Garland), 12. Gauthier (Perunovich), 14. Tynan (Gauthier), 22. Gauthier (Perunovich, Tynan), 43. O'Connor, 46. Perunovich (Coronato, Bjork), 48. Grimaldi (Coronato, Perbix), 49. Garland (Tynan), 54. Gauthier (Tynan, Garland), Diváci: 6539, Využití: 1:0