Češi v generálce na Hlinka Gretzky Cup favorita nepřekvapili

Čeští hokejisté do osmnácti let v posledním přípravném utkání před startem Hlinka Gretzky Cupu nestačili na Kanadu. Hlavní favorit nadcházejícího turnaje skóroval v Břeclavi čtyřikrát do poloviny utkání, což z hlavní části určilo i výsledné skóre 5:0.

Do posledního přípravného zápasu před blížícím se Hlinka Gretzky Cupem vstoupili aktivněji Kanaďané a donutili tak Čechy faulovat. Ani jednu ze dvou úvodních početních výhod ovšem nedokázali proměnit.

Střeleckou smůlu se povedlo javorovým listům prolomit až v deváté minutě. Dva čeští hráči se nešťastně srazili ve středním pásmu, a právě toho dokázal využít Malcolm Spence. Jeho střelu se sice podařilo Matyáši Maříkovi pokrýt, ale následně ho překonal Carson Wetsche – 0:1.

Odpovědět a vyrovnat se pokoušel Ondřej Kos, ale trefil pouze lapačku Leenderse. Zato Kanaďané v sedmnácté minutě těsně po skončení jejich další početní výhody zásluhou Portera Martonena navýšili skóre na 0:2.

Příležitost poprvé v zápase skórovat a zvýšit si sebevědomí dostali Češi na úvod druhé periody při vyloučení kanadského útočníka Maxima Massého. Svoje šance ovšem využít nedokázali. Naopak ve dvacáté šesté minuté musel Mařík po střele Ridera Ritchieho potřetí lovit puk ze své sítě – 0:3.

Hned vzápětí měli svěřenci Davida Čermáka k dispozici další početní výhodu, ale ani tentokrát se jim kanadského gólmana překonat nepodařilo. O pár minut později se pak dopustili zaváhání ve středním pásmua dovolili Kanaďanům ujet do přečíslení. Maxim Massé našel přesnou přihrávkou hůl Michaela Misy a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 0:4. Další gól už ve druhé třetině nepadl a národní tým tak do kabin odcházel se čtyřbrankovým mankem.

Ačkoliv Češi se v závěrečné části snažili vstřelit alespoň čestný gól, Kanaďané si svůj náskok pečlivě kontrolovali. V čase 59:05 pak ještě jednou rozesmutnil domácí fanoušky Justin Poirier, který upravil stav na konečných 0:5.

ČESKO – KANADA 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Wetsch (Spence), 17. Martone (Catton), 26. Ritchie (Mews), 30. Misa (Massé), 60. Poirier (Spence).
Rozhodčí: Šudoma, Skopal – Bezděk, Peluha.
Vyloučení: 9:10.