Češi v úvodním duelu podlehli outsiderovi z Dánska 1:2

Češi nevstoupili dobře do hokejového turnaje na olympijských hrách v Číně. V úvodním duelu nestačili na Dánsko, kterému podlehli 1:2. První zápas na turnaji odehráli také Rusové, kteří zvítězili nad Švýcarskem fotbalově 1:0.

Český tým vstoupil do zápasu proti Dánsku velkým tlakem, ale první se radovali Dánové. Ve 12. minutě poslal Dánsko do vedení po Sobotkově teči Lauridsen. V 18. minutě bylo s Čechy ještě hůře. Jeřábek fauloval a Dánové měli výhodu trestného střílení. Toho se zhostil Nielsen a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině vykřesal naději pro Česko kapitán Červenka, který přesnou střelou snížil na 1:2. Ani střelecká převaha svěřencům trenéra Pešána nestačila a Češi podlehli outsiderovi z Dánska poprvé ve své historii.

ČESKO - DÁNSKO 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. R. Červenka (Jan Kovář) – 12. M. Lauridsen, 18. F. Nielsen (TS)

Česko: Š. Hrubec (Bartošák) – Kundrátek, Šulák, J. Jeřábek (A), D. Sklenička, Knot, Klok, Mozík – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – M. Stránský, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Sobotka, Lenc – Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna – Smejkal. Trenér: Filip Pešán

Dánsko: Dahm (Dichow) – Jensen Aabo (A), O. Lauridsen, M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nicholas Jensen, Kristensen – Nicklas Jensen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – N. Meyer, M. Madsen, Bau Hansen – Jakobsen, Poulsen, Jesper Jensen – Aagaard. Trenér: Heinz Ehlers

RUSKO - ŠVÝCARSKO 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Slepyšev (K. Semjonov)

Olympijští sportovci z Ruska: Ivan Fedotov (Samonov) – Nikišin, N. Nestěrov, Jelesin, J. Jakovlev (A), S. Tělegin, Vojnov, Šaripzjanov – Grigorenko, Šipačov (C), N. Gusev – Galijev, Gricjuk, K. Semjonov – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Andronov (A), Kajumov, V. A. Tkačov – Čibisov. Trenér: Alexej Žamnov

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Mirco Müller, Alatalo, Untersander (A), Y. Weber, Loeffel, Frick, Fora – Ambühl, Hofmann, Corvi – D. Hollenstein, Andrighetto, G. Haas – F. Herzog, Vermin, Bertschy – Thürkauf, S. Moser (A), Mottet. Trenér: Patrick Fischer