Česká dvacítka na první akci dál vítězí, porazila i finskou zálohu

Česká reprezentace do dvaceti let vyhrála i třetí zápas na úvodní akci sezony ve finském Vierumäki. Tentokrát si nejstarší mládežnický výběr poradil s finskou zálohou, dva body při vítězství 3:1 zaznamenal Šimon Slavíček.

Čeští mladíci museli skóre opět otáčet. Přes počáteční převahu, vyjádřenou střeleckým poměrem 11:4 v úvodní třetině, totiž jako první prohrávali. Po šesti minutách vyrobili velkou chybu v rozehrávce a potrestal je Kasper Lundell.

Vítězný gól tentokrát až ve třetí třetině

To však byl jediný kotouč, který za svá záda Jan Špunar – třetí z českých brankářů – propustil. Jeho spoluhráči vyrovnali v minutě čtrnácté, kdy Šimon Slavíček v obranném pásmu vypíchl kotouč do přečíslení a v něm vyzval k relativně snadné trefě Adama Bareše.

„Bylo to hodně bruslivé a vyrovnané utkání. Finové postavili dobrý výběr, podle ročníků měli z poloviny dvacítku. Myslím si, že během zápasu jsme si vytvořili víc šancí, ale bohužel jsme je neproměňovali,“ mrzí českého trenéra Patrika Augustu.

Ve druhé části národní tým přestřílel soupeře 12:6, ale skóre převrátil na svou stranu až v poslední třetině. A znovu z rychlého kontru. Sebastian Redlich v něm poslal kotouč před bránu, odkud ho přesně dorazil Jan Šprynar. Pro Redlicha šlo o první bod na první reprezentační akci.

Slavíček naladil tým na nejtěžší zápas

Když se Finové v závěrečné power-play nedohodli, kotouč jim sebral opět Slavíček a snadno potvrdil české vítězství.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Jsem rád za další vítězství, protože to buduje u hráčů sebevědomí,“ pochvaluje si Augusta. Třetí bitva se podle něj výrazně nelišila od těch předešlých dvou se Švýcary. „Hráči makají naplno a akce se rychle přelévají. Finové byli individuálně trochu líp připravení, silnější na kotouči a byla u nich vidět ta taktika, která se propisuje ve všech finských týmech. Kluci se s tím ale dobře popasovali,“ kvituje.

Dobrou bilanci bude chtít český výběr potvrdit i v posledním, nejtěžším duelu na akci. V pondělí od 14 hodin SELČ vyzve tentokrát elitní dvacítku Finska.

„Soupeř tady má postavená dvě mužstva, hráči bojují o nominaci na turnaj v Americe. Pro ně to bude druhý zápas, pro nás čtvrtý,“ srovnává Augusta. „Bude to velice dobrá konfrontace a pro nás trenéry výborná příležitost vidět hráče v únavě proti kvalitnímu soupeři. Uvidíme, jak se s tím popasujeme,“ dodává.

FINSKO U19 – ČESKO U20 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Lundell (Skinnari, Hynninen) – 14. Bareš (Slavíček), 46. Šprynar (Redlich), 59. Slavíček.
Vyloučení: 3:2.