Česká dvacítka opět psala historii! Pomohla jim k tomu výhra 9:0

Druhý den MS juniorů sice nepřinesl žádné veliké překvapení, přesto se opět v českém táboře psala historie. Díky výhře 9:0 nad Rakouskem český tým dokázal poprvé od roku 2001 zahájit turnaj dvěma výhrami v řadě. O nečekaný výsledek se mohli postarat Lotyši, ti ovšem vedení nad Švýcarskem ztratili v závěru a nakonec padli na nájezdy.

Skupina A:

Německo – Švédsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Engström (Bystedt).

Ač výsledek příliš nenapovídá, jednalo se o divácky velmi zajímavé utkání. Kromě fyzické hry byl k vidění nespočet nebezpečných akcí a krásných střel, utkání však bylo plně v režii brankářů, kteří si po právu odnesli ceny za nejlepší hráče.

Rakousko – Česko 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Brabenec (Svozil, Suchánek), 17. Kulich (Svozil, Špaček), 19. Hauser (Šapovaliv, Měchura), 22. Szturc, 23. Čech (Šalé, Ticháček), 29. Kulich (Šalé, Marcel), 31. Szturc (Chmelař, Suchánek), 41. Kulich (Šapovaliv, Jiříček), 55. Špaček (Svozil, Šapovaliv).

Češi chtěli navázat na povedené utkání s Kanadou v souboji s Rakouskem. Národní tým na nic nečekal a už od úvodních minut bylo jasné, kdo si odnese tři body. Českému týmu se podařilo proměnit, co jen snad šlo a odnesli si vysokou výhru 9:0. A tento zápas se také zapíše do historických tabulek, jelikož se našemu výběru podařilo poprvé od roku 2001 ovládnout dvě utkání v řadě.

Skupina B:

Finsko – Slovensko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin), 28. O. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilén, O. Kapanen), 46. Lambert (Ervasti) – 20. Repčík (Štrbák, Dvorský), 44. Repčík (Štrbák, Čiernik).

Finové měli za úkol vylepšit renomé po prohraném prodloužení se Švýcarskem. A proti Slovensku se jim po skvělém vstupu do utkání dařilo, jenže ještě v první části bylo opět srovnáno. Tým Suomi o výsledku rozhodl ve druhé části, ve které diktoval tempo a dokázal vsítit tři branky.

Švýcarsko – Lotyšsko 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:2, 0:3 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Robin (Zanetti), 59. Dionicio (Biasca, Bichsel), rozh. náj. Reichle – 14. Ločmelis (Ozolinš, Kazaks), 38. Dukurs (Ozolinš, Lavinš).

Zápas byl již od úvodu opravdu vyrovnaný a Lotyši opět byli více než rovnocenným soupeřem. Vedení Švýcarů 1:0 se jim podařilo otočit na svou stranu a tento stav platil až do posledních minut. Utkání nakonec díky gólu Rodwina Dionicia v 59. minutě dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli po sedmi sériích úspěšnější Švýcaři.