Češky končí ve čtvrtfinále. Po statečném výkonu podlehly USA

Češky čekal ve čtvrtfinále těžký oříšek v podobě jednoho z nejlepších ženských týmů historie. Svěřenkyně trenéra Paciny předvedly statečný výkon, ale na USA to nestačilo. Ve čtvrtfinále padly 1:4.

Češky nastoupily do utkání s velkou chutí a hrály na hraně svých možností. Díky nasazení a obětavosti nepovolily favoritkám utkání v úvodní třetině skórovat. Ve druhé periodě šly české hokejistky i přes střeleckou převahu soupeře do vedení z druhé střely v utkání, když Pejzlová doklepla střelu Vanišové. Za minutu ale našly Američanky šťastnou odpověď zásluhou Knightové. V závěrečné třetině se prosadila Steckleinová a hokejistky USA byly na koni. V 57. minutě rozhodla o vítězi Harmonová. Poslední pojistku do prázdné branky vstřelila Coyneová-Schofieldová. Svěřenkyně trenéra Paciny se tak s olympijským turnajem loučí ve čtvrtfinále.

USA - ČESKO 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Knightová (Coyneová-Schofieldová, H. Brandtová), 47. Steckleinová (Panneková, Kellerová), 57. Harmonová (H. Brandtová, Knightová), 60. Coyneová-Schofieldová (Kellerová) – 25. Pejzlová (Vanišová, Křízová)

USA: Cavalliniová (Rooneyová) – Barnesová, Steckleinová (A), Harmonová, Kellerová, Bozeková, Dunneová – Knightová (A), H. Brandtová, Coyneová-Schofieldová (C) – Kesselová, Roqueová, Carpenterová – Zumwinkleová, Panneková, Cameranesiová – Murphyová, Compherová, Scamurraová. Trenér: Joel Johnson

Česko: Peslarová (Zechovská) – Radová, Pejšová, Kolowratová (A), Čajanová, Horálková, Tejralová, Lásková – Vanišová, Pejzlová, Křízová – Neubauerová, Mrázová (A), Mlýnková – Přibylová, Mills (C), Pátková – Serdar, Bukolská. Trenér: Tomáš Pacina