Češky mají jistý postup do čtvrtfinále! Němky přehrály Dánky

Český národní tým se v Calgary prezentuje výbornými výsledky. Svěřenkyně trenéra Paciny vyhrály i ve třetím utkání mistrovství světa. Japonky porazily 4:0. Dařilo se i Němkám, která Dánky přetlačili 3:1.

Češky opět vstoupily do zápasu výborně. V 9. minutě klání s Japonkami se ujaly vedení zásluhou Láskové. Díky povedené druhé třetině odskočily na rozdíl tří branek po gólech Neubauerové a Mills. V úvodu třetí periody zvyšovala na konečných 4:0 Mrázová. Skvělý výkon předvedla brankářka Peslarová a připsala si na svůj účet vychytané čisté konto.

Japonsko – Česko 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková)

Rozhodčí: Nearyová (CAN), Welterová (USA) – Mochová (RUS), Toddová (CAN)

Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 24:20 (12:4, 2:9, 6:10).
Bez diváků.

Česko: Peslarová – Lásková, Čajanová, Pejšová, Kolowratová (A), Horálková, Tejralová, Seroiszková – Mrázová (A), Pejzlová, Mlýnková – Křížová, Vanišová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Bukolská, Patková.

Japonsko: N. Fujimotoová (Konišiová) – Koikeová, Hosojamadaová (A), Ao. Šigaová, A. Tokoová (A), Suzukiová, Kawašimaová, S. Jamašitaová – Jonejamaová, Osawaová (C), Ukitaová – Miuraová, H. Tokoová, Ak. Šigaová – Takaová, H. Jamašitaová, Kojomaová, S. Fujimotoová, Otakiová, Kuboová – Šišiučiová.

Další výsledky MS žen:

Německo – Dánsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Zornová (Karpfová), 29. Schieferová (Rothemundová, Dusterhoftová), 32. Wágnerová (Reichová, Schieferová) – 48. Jakobsenová (Weisová)