Češky nestačily na USA, skandinávské derby pro Finsko

Mistrovství světa žen v kanadském Bramptonu pokračuje. Další hrací den odstartoval skandinávským derby, které po bouřlivém průběhu ovládly Finky. Následoval zápas českého týmu proti USA, ve kterém Češky vydržely vzdorovat jen jednu třetinu a musely se smířit s porážkou 6:2. V poslední zápase si Němky v poklidu poradily s Francií poměrem 3:0.

Finsko – Švédsko 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 44. Vainikkaová (Rantalaová, Tulusová), 47. Savolainenová (Nieminenová, Tulusová), 48. Nieminenová (Liikalaová, Vanhanenová), 59. Savolainenová (Tulusová, Hiirikoskiová) – 22. Thuviková (Hjalmarssonová), 39. Jungäkerová (Kjellbinová, Lis. Johanssonová)

První zápas hracího dnes nabídl skandinávské derby, ve kterém to dlouho vypadalo na poněkud překvapivý triumf Švédska, jež po dvou třetinách vedlo 0:2. Do posledního dějství ale Finky zjednodušily hru a čtyřmi trefami zápas otočily, na mistrovství tak pokračují bez ztráty jediného bodu.

USA – Česko 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Kellerová (Murphyová), 17. Scamurraová (Panneková, Harveyová), 21. Edenová, 31. Janeckeová (Heiseová, Bilkaová), 42. Knightová (Carpenterová, Harveyová), 49. Roqueová – 8. Křízová (Pejzlová, Vanišová), 14. Čajanová

Vrcholem pro české fanoušky byl zápas českého týmu s USA. V tom se favorizované Američanky dostaly v 7. minutě do vedení, nicméně Češky vytěžily z minima maximum a zásluhou Denisy Křížové a Sáry Čajanové zápas otočily. To ale bylo z jejich strany vše, na dalších pět amerických tref už reagovat nedokázaly a zámořskému sokovi podlehly 6:2.

Německo – Francie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Haiderová (Strobelová, Feldmeierová), 21. N. Eisenschmidová, 51. Jobst-Smithová (Klugeová, N. Eisenschmidová)

Na konec bylo k dispozici další evropské derby – Německu se do cesty postavila Francie. Zápas jednoznačně lépe zvládly Němky, které se v každé třetině prosadily jednou a Francouzkám nepovolily jediný zásah. Německá brankářka Sandra Abstreiterová nakonec byla díky čistému štítu zvolena i nejlepší hráčkou zápasu.