Češky s Japonkami padly po nájezdech a ve čtvrtfinále narazí na USA

České hokejistky prohrály poslední duel skupiny s Japonkami po nájezdech a ve čtvrtfinále tak vyzvou silné USA. Američanky v ranním utkání padly s Kanadou 2:4. Základní skupiny uzavřou dnes poslední odpolední zápasy.

Češky musely v utkání dvakrát dotahovat. Už ve 4. minutě se prosadila Tokoová a poslala svůj tým do vedení. Český tým srovnal stav v polovině druhé třetiny. Ve 27. minutě se štěstím překonala japonskou brankářku Křížová. Japonky poslala do vedení zkraje třetí periody opět Tokoová, ale ve 46. minutě bylo opět srovnáno zásluhou Mlýnkové. Zápas došel až do nájezdů, ve kterých se prosadila jen Japonka Kubová. Svěřenkyně trenéra Paciny čeká ve čtvrtfinále těžký úkol, kterým bude uspět proti USA.

JAPONSKO - ČESKO 3:2SN (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. H. Tokoová (Aoj Šigaová, A. Tokoová), 41. H. Tokoová (Kubová, A. Tokoová), rozh. náj. Kubová – 27. Křízová (Vanišová), 46. Mlýnková

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – Aoj Šigaová, A. Tokoová (A), Koikeová, Hosojamadaová (A), S. Suzukiová, Kawašimaová, Š. Jamašitaová – H. Tokoová, Ukitaová, Akane Šigaová – Jonejamaová, Kubová, H. Jamašitaová – Osawaová (C), Takaová, Kojamaová – Miuraová, M. Fudžimotová, Otakiová – Šišiučiová. Trenér: Judži Iizuka

Česko: Peslarová (Švejdová) – Tejralová, Horálková, Kolowratová (A), Čajanová, Pejšová, Lásková, Radová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Mrázová (A), Mlýnková, Neubauerová – Křízová, Pejzlová, Vanišová – Serdar, Lédlová, Bukolská – Pátková. Trenér: Tomáš Pacina

USA - KANADA 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Cameranesiová (Panneková, Barnesová), 32. Carpenterová (Kesselová, Kellerová) – 15. Jennerová (Fillierová, Poulinová), 32. Jennerová (Nurseová), 35. Rattrayová (Spoonerová, Zandeeová-Hartová), 38. Poulinová (TS)

USA: Cavalliniová (Rooneyová) – Steckleinová (A), Barnesová, Kellerová, Harmonová, Bozeková, Dunneová, Harveyová – H. Brandtová, Knightová (A), Coyneová-Schofieldová (C) – Roqueová, Carpenterová, Kesselová – Panneková, Zumwinkleová, Cameranesiová – Scamurraová, Compherová, Murphyová. Trenér: Joel Johnson

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová (A), Fastová, Ambroseová, Thompsonová, Bellová, Zandeeová-Hartová, Sheltonová, Staceyová – Jennerová, Nurseová, Poulinová (C) – Fillierová, Spoonerová, Rattrayová – Johnstonová, Clarková, Turnbullová (A) – Saulnierová, Maltaisová. Trenér: Troy Ryan