Češky porazily Dánky a zvládly tak i druhý zápas! Po senzaci sahaly Němky

Třetí hrací den mistrovství světa žen 2022 otevřely úspěšně reprezentantky USA. Slavit mohou také Švédky, Kanaďanky a druhý zápas na turnaji zvládly také Češky, které si vyšláply na domácí Dánky a nadále tak vedou tabulku skupiny B.

USA - Finsko 6:1

Branky a nahrávky: 7. Dunneová (Brandtová, Kesselová), 29. Roqueová (Barnesová, Coyne-Schofieldová), 38. Kesselová (Roqueová, Coyne-Schofieldová), 43. Kesselová (Heiseová, Carpenterová), 58. Bilkaová, 59. Brandtová (Knightová, Bilkaová) – 41. Viitasuová (Liikalaová)

Také ve druhém zápase na turnaji si reprezentantky USA s chutí zastřílely. Na finskou branku vyslaly neuvěřitelných 72 střel, ze kterých 6 skončilo za zády brankářky Keisalaové. Třemi body se na výhře podílela Amanda Kesselová, nejproduktivnější americká hráčka na turnaji.

Švédsko - Německo 4:3 sn.

Branky a nahrávky: 33. Ljungblomová (L. Johanssonová, Jungäkerová), 36. Olssonová (Waxinová, Carlssonová), 47. Kjellbinová (Bergströmová, Ljungblomová), rozh. náj. Olssonová – 53. Christofová (T. Eisenschmidová, Bartschová), 57. N. Eisenschmidová (Klugeová, T. Eisenschmidová), 60. T. Eisenschmidová (Klugeová, Feldmeierová)

Po velké senzaci sahaly v zápase se Švédskem Němky, které ještě v polovině třetí třetiny prohrávaly o tři branky. Během pětiminutového vyloučení Ljungblomové však dokázaly vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. V nich byly nakonec přeci jen lepší Švédky, které tak berou dva body.

Kanada - Švýcarsko 4:1

Branky a nahrávky: 11. Fillierová (Sheltonová), 30. Fillierová, 32. Clarková (Turnbullová, Bachová), 59. Turnbullová (Fastová) – 53. Martiová (Zimmermannová, Lutzová)

Podobně jako Američanky, také Kanaďanky zatím kráčí turnajem bez jediného zaváhání. Základ druhé kanadské výhry na turnaji položila v polovině první třetiny Fillierová, který následně přidala i druhou branku svého týmu. Snížení na švýcarské straně obstarala ve třetí třetině Martiová, definitivní tečku za vítězstvím Kanaďanek však obstarala v 59. minutě Turnbullová.

Česko - Dánsko 5:1

Branky a nahrávky: 18. Mrázová (Lásková, Mlýnková), 36. Mlýnková (Mrázová), 41. Pejšová (Lásková), 56. Pejzlová (Horálková, Křízová), 59. Pejšová (Mlýnková) – 13. Weisová

Češky dlouho nemohly najít recept na dobře hrající Dánky, které šly ve 13. minutě zaslouženě do vedení, kdy Peslarovou zaskočila střelou ze středního pásma Weisová. Českým hráčkám se však ještě do konce první třetiny podařilo vyrovnat, když pohlednou individuální akci proměnila v branku Kateřina Mrázová. Ve druhé třetině Češky přidaly a nabídnutou dvojnásobnou přesilovku využila Natálie Mlýnková. Ve třetí třetině poté upravily skóre na konečných 5:1 dvougólová Daniela Pejšová a Michaela Pejzlová. Češky tak zvládly i druhý zápas na turnaji a v tabulce skupiny B jim nadále patří první místo. Třetí zápas čeká na svěřenkyně trenérky MacLeodové v pondělí 29.8. proti Německu.