Češky si zahrají o bronz se Švýcarskem, finále opět v zámořské režii

Semifinálové duely byly podle očekávání poměrně jasnou záležitostí. Američanky nasázely Češkám deset gólů, Kanaďanky poté rozdrtily Švýcarky 8:1. Už po dvacáté tak uvidíme kompletně zámořské finále mistrovství světa žen.

USA – Česko 10:1 (6:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Heiseová (Carpenterová), 10. Scamurraová (Zumwinkleová, Compherová), 11. Kesselová, 15. Knightová (Heiseová, Kellerová), 19. Knightová (Bilkaová, Dunneová), 20. Carpenterová (Edenová, Kellerová), 27. Kesselová (Roqueová, Harveyová), 32. Kesselová (Heiseová), 51. Harveyová (Scamurraová), 53. Heiseová (Kesselová) – 32. Hymlárová (Křízová, Tejralová).

Američanky v semifinále ukázaly dominanci a v utkání proti českému týmu od začátku určoval tempo zápasu. Poprvé se prosadila v osmé minutě Heiseová, na kterou navázaly americké reprezentantky dalšími devíti góly. Jedinou českou branku vstřelila ve 32. minutě Klára Hymlárová. Češky tak poprvé na turnaji poznaly hořkost porážky, Američanky naopak zůstávají neporažené a ve finále si to rozdají s Kanadou. Na svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové naopak čekají v boji o historický bronz Švýcarky.

Kanada – Švýcarsko 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 14. O'Neillová (Sheltonová), 14. Eldridgeová (Maltaisová, Sheltonová), 23. Jennerová (Larocqueová), 28. Fillierová (Clarková), 42. Poulinová (Fastová, Potomaková), 44. Nurseová (Fillierová, Poulinová), 46. Poulinová (Potomaková, Jennerová), 55. Clarková (Fillierová) – 33. Christenová (Stalderová, Leemannová).

Ve večerním zápase následně navázala na americkou kanonádu také Kanada. Ta si podruhé na turnaji poradila se Švýcarskem, kterému tentokrát nadělila osm branek. Po dvacáté z jednadvaceti šampionátů tak fanoušci uvidí zámořské finále. Kanaďanky budou toužit oplatit Američankám porážku ze základní skupiny a navázat na loňské mistrovství světa, kde dokázaly svého rivala ve finále porazit 3:2.

Kromě bojů o titul se odehrály i zápasy o umístění ve Frederikshavenu. Finky s Maďarkami měly plné ruce práce, zvítězit dokázaly až v prodloužení, a to 3:2. Ve druhém zápase pak Japonky porazily Švédky v gólové přestřelce 5:4. Vítězné celky si spolu tedy zahrají o konečné páté místo.