Český tým po demolici Švýcarska postupuje dál! Slováci málem vyřadili Kanadu

Čtvrtfinále nepřineslo žádný překvapivý výsledek. Český tým deklasoval Švýcary, USA přejely Němce a Švédové vyřadili Finy. Blízko k senzaci bylo mezi Slováky a Kanadou, domácí se trápili až do prodloužení, kdy jim postup nakonec vystřelil Connor Bedard.

Čtvrtfinále:

Finsko – Švédsko 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. O. Kapanen (Kemell, Koivunen), 45. Huuhtanen (Miettinen) – 17. Carlsson (Jansson, Bystedt), 57. Carlsson (Bystedt, Wagner), 59. Stjernborg.

Finové sice měli střelecky navrch a po většinu zápasu tahali za delší konec, v koncovce se jim ale úplně nedařilo. To naopak Švédům ano, a tak postupuje dále tým Tre kronor.

Česko Švýcarsko 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Kulich (Svozil, Suchánek), 8. Marcel, 10. Hauser (Marcel, Kos), 21. Jiříček (Kulich), 26. Kulich (Šalé), 34. Szturc (Svozil, Brabenec), 39. Šalé (Kulich), 44. Marcel (Čech, Ticháček), 45. Szturc (Ticháček, Jiříček) – 1. Robin.

Přes klopýtnutí v úvodu, kdy Češi dovolili soupeři jednu branku, se jednalo o jednostrannou záležitost. Češi celkově nasázeli devět gólů a suverénně postupují do semifinále.

USA – Německo 11:1 (3:0, 5:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Cooley (Ufko, Snuggerud), 8. Snuggerud (Ufko, Lucius), 9. Savage (Ufko, Peart), 30. Blake (Lucius, McGroarty), 32. Cooley (Ufko, Peart), 32. Gauthier (Mittelstadt), 36. Savage (Brindley, Mittelstadt), 38. Gauthier (Snuggerud, Cooley), 45. Connors (Duke, Hutson), 47. Cooley (Gauthier, Mittelstadt), 49. Duke (Ufko, Boucher) – 57. Hauf.

Němci neměli proti USA šanci, jednalo se o rozdíl třídy. Hlavně díky druhé části USA jde dál po výhře 11:1.

Kanada – Slovensko 4:3 po prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Bedard (Stankoven), 26. Guenther (Othmann, Bedard), 29. Ostapchuk (Dean, Gaucher), 66. Bedard – 27. L. Nemec (Š. Nemec, Petrovský), 34. Bačo (Repčík, Nátny), 52. L. Nemec (Mešár, Groch).

Slováci měli k senzaci blizoučko. Po bojovném výkonu ve třetí části se jim povedlo srovnat a poslat k překvapení všech sledujících zápas do prodloužení. V něm rozhodl individuální akcí Connor Bedard a Slovensko po bojovném výkonu na turnaji skončilo.