Češky uspěly proti Maďarkám, zámořské velmoci potvrdily roli favorita

Ve třetím hracím dni se opět představil na scéně český národní tým. Svěřenkyně trenéra Paciny porazili Maďarky 4:2. Uspěly také hráčky Kanady, které vysokým rozdílem přejely Rusky, Američanky si s čistým kontem poradily s Finkami. Po třech hracích dnech je tak ve skupině B český tým lídrem a ve skupině A vládnou neporažené Kanaďanky.

Češky do zápasu proti Maďarkám vstoupily výborně. Již v sedmé minutě vedly 2:0, po brankách Radové a Pejšové. Ve druhé třetině bylo prakticky hotovo, další dva góly přidaly Přibylová a Křížová, český tým tak vedl v prostřední periodě už 4:0. Reprezentantkám Maďarska se ale utkání ještě povedlo zdramatizovat góly v závěru druhé a třetí třetiny. Češky zůstávají na MS v Calgary pod dvou zápasech zatím neporažené a vedou skupinu B.

Maďarsko – Česko 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Dabasiová (Jokai-Szilagyiová, Gasparičová), 60. Gasparičová – 4. Radová (Neubauerová), 7. Pejšová (Čajanová, Vanišová), 24. Přibylová (Vanišová), 25. Křížová (Kolowratová)

Rozhodčí: Vichoreková, Wiegandová – Hanleyová, Strongová.

Vyloučení: 7:11.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 13:36 (3:11, 3:12, 7:13).
Bez diváků.

Česko: Peslarová – Lásková, Čajanová, Pejšová, Kolowratová, Horálková, Radová – Mrázová (A), Pejzlová, Mlýnková – Křížová, Vanišová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Bukolská, Patková.

Maďarsko: Z. Tothová – Kiss-Simonová, Mayerová, Odnogová, Kneeová (A), B. Nemethová, E. Tothová, Grkovičová – Gasparičová (C), Kreiszová, Jokai-Szilagyiová – Dabasiová, Seregelyová, Gowieová – Szamosfalviová, Kissová, Ronaiová – Horváthová, Metzlerová, L. Pinterová (A) – H. Pinterová.

Další výsledky MS žen:

Kanada – Rusko 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. 28. Fillierová, 30. Sheltonová, 34. Ambroseová (Thompsonová, Poulinová), 42. Daostová (Spoonerová, Nurseová), 55. Johnstonová (Clarková, Fastová) – 60. Sosinová

Finsko – USA 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Zumwinkleová (Scamurraová), 27. Panneková (Dunneová), 54. Knightová (Steckleinová, Schofieldová)