Češky vstoupily do mistrovství světa vítězně, zazářila Šapovalivová. Slaví i Švýcarky

Pouhé dva zápasy nabídl druhý hrací den mistrovství světa žen v Dánsku. Ve skupině A si mohou úspěšný první zápas odškrtnout Švýcarky, které si ve vyrovnaném zápase poradily s Japonskem. Povedený vstup do turnaje zažily proti Maďarsku také Češky.

Švýcarsko - Japonsko 3:1

Branky a nahrávky: 28. Stalderová (Müllerová), 39. Müllerová (Stalderová, Leemannová), 58. Lutzová (Zimmermannová) – 60. Ak. Šigaová (Ao. Šigaová, Hitosatová)

Ani druhý zápas na turnaji nevyšel Japonkám podle představ a po úvodní vysoké prohře s USA nestačily ani na Švýcarky. Na gól se čekalo až do 28. minuty, kdy poslala Švýcarky do vedení Stalderová, na kterou na konci druhé třetiny navázala Müllerová a první výhru Švýcarska na turnaji pečetila v 58. minutě Lutzová. Japonky se prosadily až v poslední minutě zápasu, kdy Braendliové čisté konto Ak. Šigaová.

Maďarsko - Česko 1:7

Branky a nahrávky: 36. Huszaková (Jokai-Szilagyiová) – 2. Hymlárová (Horálková, Pejzlová), 3. Pejšová (Lásková), 30. Radová (Horálková, Trnková), 34. Šapovalivová (Mrázová, Pejšová), 45. Mlýnková (Přibylová), 48. Šapovalivová, 58. Přibylová (Sarnovská)

Češky položily základ úspěchu už na začátku utkání. Nejprve byla ve druhé minutě na konci pohledné akce Hymlárová a minutu poté proměnila individální akci v branku Pejšová. Dalších branek se dočkali fanoušci v dánském Frederikshavnu až po polovině utkání. Vedení navýšily Radová a Šapovalivová, která ozdobila svůj první start na seniorském mistrovství světa hned dvěma brankami a po zásluze byla vyhlášena nejlepší hráčkou českého týmu. Ve třetí třetině už Češky pouze upravily skóre na konečných 7:1. Svěřenkyně trenérky MacLeodové si tak připisují do tabulky první tři body, o další budou hrát hned v sobotu, kdy vyzvou domácí Dánky.