Češky začaly MS výhrou, Němky zaskočily Tre Kronor

Druhý hrací den Mistrovství světa v Bramptonu odstartoval duel Německa se Švédskem, který nabídl dosud největší překvapení turnaje. Skvěle hrající Němky totiž porazily skandinávského soka senzačním výsledkem 6:2. Poprvé se na turnaji představila i česká reprezentace, která proti Japonsku dlouho vedla, duel ale nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. V tom se o vítězný gól na 2:1 postarala Kateřina Mrázová. Den plný hokeje uzavřel souboj Maďarska s Francií, v němž hlasitou kulisou hnané Maďarky zvítězily 4:2.

Německo – Švédsko 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Feldmeierová (Strobelová, Haiderová), 25. Klugeová (Lu. Welckeová, Weidenfelderová), 26. Haiderová (Wagnerová, Karpfová), 34. Voigtová (Jobst-Smithová), 48. Haiderová (Wagnerová, Karpfová), 56. Feldmeierová (Strobelová, Botthofová) – 1. Svenssonová, 26. Svenssonová

Druhý hrací den světového šampionátu v Bramptonu odstartoval duel s jasným kurzovým favoritem. Švédky se proti Němkám ujaly vedení už po deseti minutách hry, když nepřesné rozehrávky využila Svenssonová. Pak ale přišel šok. Trpělivě hrající Německo dokázalo ještě do sirény vyrovnat a v prostředním dějství vedlo dokonce 3:1. Tre Kronor se sice podařilo snížit, nicméně hráčky ze střední Evropy přidaly do závěrečné sirény další tři góly a připsaly si tři body s nádechem senzace.

Japonsko – Česko 1:2 po prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Ukitaová (Tokoová) – 20. Pejšová (Přibylová, Neubauerová), 64. Mrázová (Neubauerová, Lásková)

To nejzajímavější pro oko českého diváka přinesl druhý zápas, ten totiž nabídl nabídl českou premiéru na turnaji. Proti Japonkám se národní tým ujal vedení v závěru první dvacetiminutovky, kdy se po nádherné individuální akci představila Daniela Pejšová. Po bezbrankové prostřední části se ale Japonsku ve třetí třetině zásluhou Ukitaové podařilo vyrovnat a urputná bitva dospěla až do prodloužení. V tom měly navrch Češky, což vítěznou trefou v 64. minutě potvrdila Kateřina Mrázová.

Francie – Maďarsko 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 43. Duvinová (Rozierová, Väänänenová), 49. Locatelliová (Duvinová, Baudritová) – 6. Huszaková (Tóthová, Kiss-Simonová), 12. Metzlerová (Kiss-Simonová, Mayerová), 38. Huszaková (Dabasiová), 53. Dabasiová (Kiss-Simonová, Mayerová)

Poslední duel druhého hracího dne nabídl dosud nejhlasitější kulisu, o kterou se postaraly dva početné hloučky maďarských fanoušků. Možná í díky nim se jejich favoritky dostaly v polovině zápasu do vedení 0:3. Francie sice nesložila zbraně a snížila na rozdíl jediné branky, na body to ale nestačilo, Maďarky nakonec zvítězily poměrem 2:4.