Češky zvládly i čtvrtý zápas a ovládly skupinu, ve čtvrtfinále narazí na Finsko

Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra a postup do čtvrtfinále z prvního místa skupiny B — taková je vizitka českého národního týmu žen před vyřazovacími boji. V nich se svěřenkyně Carly MacLeodové střetnou s Finskem, které v souboji o třetí místo ve skupině A porazilo Švýcarsko. Gólem v poslední vteřině se poté zachránily Němky, Dánky se naopak po nezvládnutém závěru sestupují.

Švédsko – Česko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Přibylová (Neubauerová, Horálková), 50. Mlýnková (Pátková, Pejšová), 53. Hymlárová (Křížová).

V přímém souboji o první místo ve skupině B se čekalo na gól až do 30. minuty, kdy otevřela skóre Vendula Přibylová. Další branky padaly až ve třetí třetině. Do dvoubrankového vedení nejprve poslala český výběr povedenou střelou do levého horního rodu Natálie Mlýnková, do prázné švédské branky poté uzavřela na konečných 3:0 Klára Hymlárová. Češky tak po dalším vydařeném utkání ovládly skupinu a ve čtvrtfinále narazí na Finky.

Švýcarsko – Finsko 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Tapaniová (Nieminenová, Laitinenová), 7. Holopainenová (Tulusová), 28. Parkkonenová (Karvinenová, Tapaniová), 40. Savolainenová (Laitinenová, Vainikkaová).

Stejně jako Češkám, také Finkám se povedlo přímé utkání o umístění ve skupině. Své čtvrtfinálové soupeřky navíc seveřanky napodobily také čistým kontem, kterým se rozloučily se skupinovou fází. Švýcarky tak ve čtvrtfinále čekají Japonky, pátý tým skupiny A.

Dánsko – Německo 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Perssonová (Gludová, Andersenová), 29. Russellová (Jakobsenová) – 8. Feldmeierová (Jobst-Smithová, N. Eisenschmidová), 56. Klugeová (Welckeová), 60. T. Eisenschmidová.

Dánsko potřebovalo k postupu do čtvrtfinále jediný bod, proti Němkám se však domácímu týmu naplnil nejčernější scénář. V poslední vteřině utkání totiž rozhodla o výhře Německa Eisenschmidová, která tak poslala do vyřazovacích bojů Maďarky. Dánky naopak končí ve skupině B poslední a příští rok si mezi elitou na mistrovství světa žen nezahrají.

Kanada – Usa 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Fillierová (Potomaková, Fastová), 19. Sheltonová (Bachová, O'Neillová) – 25. Kellerová (Bilkaová, Carpenterová), 32. Panneková (Barnesová), 44. Edenová (Harmonová, Kellerová), 54. Coyne-Schofieldová (Harmonová), 60. Knightová (Heiseová, Guildayová).

Souboj dvou největších favoritů na zisk zlaté medaile vyšel lépe Američankám. Ačkoli Kanaďanky vedly po první třetině 2:0, žádný další gól už ve zbytku utkání vstřelit nedokázaly a byly to pouze reprezentantky USA, které se prosazovaly a vybojovaly si tak první místo v elitní skupině A, které jim ve čtvrtfinále přisoudilo Maďarky. Kanada si poté o úcast mezi nejlepší čtyřkou zahraje proti Švédsku.