Denní souhrn: U17 zazářila na domácí půdě. Co ostatní výběry?

Do hry se ve středu dostaly všechny mužské juniorské výběry. A den zakončily vyrovnanou bilancí. Zatímco týmy U20 a U17 své zápasy zvládly, jejich kolegové z U16 a U18 padli proti Finsku, respektive Švédsku.

Dvacítka po nepříjemném úvodu sestřelila Německo

Vstup do zápasu se nevyvíjel pro družstvo Patrika Augusty vůbec zdárně. Už na konci třetí minuty totiž Němci odskočili do vedení, když Timo Ruckdäschel využil klopýtnutí české obranného páru a nekompromisně zakončil na zadní tyč.

Lvíčata se ještě před odchodem do kabin dotáhla na svého soupeře. Jaromír Pérez svou šikovnou přihrávkou z rohu kluziště našel ve slotu připraveného Miroslava Holinku. Odchovanec třineckých Ocelářů si kotouč potáhl do prostoru a přesně zakončil pod horní tyč německé klece.

Obdobně jako v první části, i tentokrát se české dvacítce povedlo vsítit branku až na konci. Nepřehledné situace před německým gólmanem využil Jaromír Pérez, který vybídl ke střele Jakuba Ehrenbergera. Český obránce si od modré sjel na vršek mezikruží, odkud propálil vše, co mu stálo v cestě.

Závěrečnou dvacetiminutovku už svěřenci kouče Augusty pouze kontrolovali a výsledek gólem do prázdné branky definitivně rozhodli. Špatné rozehrávky německých beků využil Vojtěch Hradec, jenž bezpečně dovezl hrací předmět až do odkryté klece. Češi tak vyhráli i ve druhém utkání na turnaji.

NĚMECKO U20 – ČESKO U20 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky:
3. Ruckdäschel (Brandl, Kopietz) – 19. Holinka (Pérez, Maštalířský), 39. Ehrenberger (Pérez), 60. Hradec (Volas).

Německo: Pertuch (Hümer) – Mayer, Peukert, Kühnhauser, Vladělščikov, Seidel, Kukuk, Homann, Burghard – Kopietz, Brandl (C), Ruckdäschel – Jakovlev, Thal, Fischer – Focks, Rieke, Scheibengraber – Salhi, Schiling, Tripcke.

Česko: Hambálek (Kavan) – Volas, Svoboda, Samson, Beran, Hamrla, Vandas, Ehrenberger, Bialy – Pérez, Holinka, Maštalířský (C) – Hradec, Felcman, Spěváček – Adámek, Žmola, Vehovský – Fiala, Kalužík.

Šestnáctka na včerejší úspěch nenavázala, v cestě jí stáli domácí

Také šestnáctka si začátek duelu nepodchytila, ovšem chleba se začal lámat až v polovině první hrací části. Ta totiž nabídla dva slepené góly Finů. Nejprve se po efektní kličce a následné skvělé střele prosadil Olli Wahlroose, na kterého po chybě českých beků navázal o minutu později Janne Karassari.

Svěřencům Milana Razýma se ve 26. minutě povedlo zužitkovat početní výhodu, a dotáhnout se tak na rozdíl jedné branky. Šimon Katolický stál ve svém obvyklém působišti, na pravém kruhu pro vhazování, kam mu křižnou přihrávku adresoval Jiří Maxa. Odchovanec Jihlavy se dělovkou z první nemýlil.

Na další brankové radosti se následně čekalo až do 44. minuty. Finové nejprve po krásné akci na jeden dotek zvýšili svůj náskok na 3:1, trefil se podruhé Janne Karassari. Poté však z rychlého protiútoku těžili čeští mladíci. Únik dvou na jednoho zakončoval Martin Hečka nad přesouvajícího se Riihimäkiho.

Velký obrat se ale nakonec nekonal. Česká střídačka s vidinou vyrovnání sáhla po hře bez brankáře. Pečlivě bránící hráči Suomi si však počkali na svou příležitost a Mikael Niskanen svým dalekonosným lobem rozhodl o výhře domácího celku.

FINSKO – ČESKO 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Wahlroos (Tarmo, Kaarto), 12. Karassaari (Strömberg), 44. Karassaari (Strömberg, Kasurinen), 60. Niskanen – 26. Katolický (Maxa), 44. Hečko (Vlk, Kůrka).

Finsko: Riihimäki (Ahmajärvi) – Kasurinen, Kaarto, Vahvaselkä, Parkkali, Saarimäki, Niskanen, Heikkinen, Hand – Karassaari, Strömberg, Juntunen – Tarmo, Vatjus, Wahlroos – Pätilä, Vuori, Koistinen – Kossila, Uronen, Vanhatalo.

Česko: Psohlavec (Charvát) – Studnický, Vaněček, Kůrka, Reisnecker, Byrtus, Ruml (C), Kachlíř – Katolický, Mařík, Novák – Hečko, Kubín, Vlk – Kerbler, Řípa, Řehák – Švancar, Maxa, Tománek.

tým pořadí Z V VP PP P body skóre
1. Finsko 1 1 0 0 0 3 4:2
2. Česko 2 1 0 0 1 3 5:4
3. Švédsko 1 0 0 0 1 0 0:3

Sedmnáctka na úvod turnaje zdemolovala Švýcary

Tento střet nabídl naprosto opačný scénář oproti předchozím kláním. Mladí hokejisté totiž už v polovině osmé minuty vedli 2:0! Skóre otevřel v čase 2:12 Radoslav Cichoň, jehož dělovka od modré se zastavila až ve švýcarské brance. Na něj pak navázal další český obránce, tentokrát se jednalo o Tomáš Mikela.

Navýšení skóre se svěřenci Pavla Patery dočkali v polovině zápasu, kdy zužitkovali přesilovou hru. Nahození Robina Švancary šikovně tečoval Dominik Pavlík, který usměrnil puk do klece soupeře – 3:0. Švýcaři však s odpovědí nelenili a hned o dvě minuty později snižoval Florian Schenk, rovněž z početní výhody.

Zbytek zápasu pak nabídl hned tři české branky. Nejprve se ještě v rámci druhé třetiny prosadil Vít Záhejský, na kterého v úvodu třetí periody navázal Dominik Pavlík. Pětigólové vedení pak šest minut před koncem daroval českému týmu Daniel Pekař. Švýcaři na sebe upozornili ještě v samotném závěru, když se minutu před koncem prosadil Lars Steiner.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Cichoň (Hrubý), 8. Mikel (Bartovič, Pavlík), 30. Pavlík (Švančara, Pekař), 39. Záhejský (Pavlík, Pekař), 45. Pavlík (Seidl), 55. Pekař (Čihař, Záhejský) – 32. Schenk (Pedrotti), 59. Steiner (Wagner).

Česko: Skácel (Fajmon) – Černý, Mikel, Pelikán, Holub (C), Šilhavý, Seidl, Cichoň – Věchet, Záhejský, Čihař, Pekař, Bartovič, Pavlík, Blažek, Šámal, Kucharčík, Švančara, Hrubý, Fasner, Lev.

Švýcarsko: Birchler (Gerber) – van der Kaaij, Cuesta, N. Lehmann, Moret (C), Haas, Pedrotti, Schmidt, Heyer – Aeschlimann, Wagner, Mundy, Dandois, Schenk, Peter, Hasler, Kneubühler, Steiner, Badrutt, L. Lehmann, Etter.

Na úvod turnaje vysoká porážka od Tre Kronor

Poslední středeční střet pak pokračoval v dříve nastoleném trendu. Český výběr do 18 let totiž už od třetí minuty prohrával, a to po gólu Lea Sahlina Walleniua. Na svého švédského kolegu pak dokázali v rychlém sledu navázat Adam Hesselvall a Willie Magnertof, a tak se do kabin odcházelo za stavu 3:0 pro Švédy.

Ani úvod druhé dvacetiminutovky si svěřenci Davida Čermáka nepohlídali. Na začátku dvacáté druhé minuty totiž Tre Kronor odskočili do čtyřgólového vedení po brance Jakuba Ihse Wozniaka. Těsně před polovinou základní hrací doby pak navýšil na 5:0 stejný hráč.

V rozmezí dvaceti sekund se ale čeští mladíci dokázali vzchopit a vsítit dva slepené góly. Prosadili se Marek Daníček a Šimon Pohludka. To ale Švédy ještě víc nabudilo a vedení o čtyři branky si vzali rychle zpátky, hattrick dokonal Jakob Ihs Wozniak a na 6:2 zvyšoval Anton Frondell.

Ani to však nebylo z prostřední dvacetiminutovky vše, neboť korekci ve skore přinesli Adam Novotný a Lucas Pettersson. Na kostce nad ledem tak po 40 minutách hry svítil stav 3:8 z českého pohledu.

Závěrečné dějství otevřeli Češi nejlépe jak mohli. Hned po čtyřech minutách se totiž prosadil Oskar Lisler a zápas tak nebyl zdaleka ztracen. Plánu na otočku ale v čase 51:27 vystavil stopku Anton Frondell. Zbytek duelu už další branku nenabídl, a tak musí česká osmnáctka zkousnout vysokou prohru 4:9.

ŠVÉDSKO – ČESKO 9:4 (3:0, 5:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Walleniu (Bodin), 7. Hesselvall (Pettersson, Freij), 11. Magnertof (Berglund), 23. Wozniak (Frondell, Eklund), 27. Wozniak (Zetterberg, Wallenius), 31. Wozniak (Eklund), 34. Frondell (Zetterberg, Eklund), 40. Pettersson (Nordlund), 52. Frondell (Eklund) – 30. Daníček (Švec), 30. Pohludka (Lisler), 35. Novotný (Švec, Skok), 45. Lisler (Sikora).

Švédsko: Harenstam (Nyman) – Sahlin Wallenius, Bodin, Freij, Ohrqvist, Gustafsson, Wernquist, Eliasson, Sterner – Wozniak, Frondell, Eklund – Zetterberg, Pettersson, Fernstrom – Nordlund, Gastrin, Hesselvall – Magnertoft, Berglund, Toresson.

Česko: Mařík (Vystrčil) – Švec, Hlinský, Mrtka, Chaloupka, Král, Skok, Průšek – Novotný, Benák, Poletín – Pohludka, Sikora, Lisler – Pekař, Hoch, Daníček – Chludil, Žemlička, Vaculík – Klimek.

1. Švédsko 2 2 0 0 0 6 15:9
2. USA 1 0 1 0 0 2 7:1
3. Finsko 1 0 0 1 0 1 5:6
4. Česko 1 0 0 0 1 0 4:9
5. Švýcarsko 1 0 0 0 1 0 1:7