Deváťáci zakončili první čtvrtinu. Liberec a Kometa v ní neztratily ani bod

Extraliga devátých tříd má za sebou úvodní čtvrtinu základní části, z níž se dosud neodehrály jen tři zápasy. Stoprocentní bilanci sedmi výher a 21 získaných bodů si z ní odnesly týmy Liberce a Komety Brno. Záverečný záříjový týden nabídl i díky svátku rovnou dvě hrací kola, jaké výsledky přinesl?

Skupina A

Na čele skupiny A panuje nejvyrovnanější situace. Škoda Plzeň i Karlovy Vary mají po šestnácti bodech, nicméně Energie disponuje utkáním k dobru. V minulém týdnu byly oba celky stoprocentní: Indiáni na domácí půdě porazili České Budějovice 6:2 a Salcburk 6:5, karlovarští mladíci zdolali po famózním obratu z 2:6 na 7:6 Chomutov a následně uspěli i v Kladně.

Relativně v dohledu k vedoucím příčkám se drží Salcburk a Pilsen Wolves. Jejich vzájemný souboj vyzněl o gól lépe pro rakouský celek, nicméně Vlci následně uspěli v Chomutově. Neúspěšný týden prožili kromě Pirátů ještě hokejisté Litvínova, kteří dostali šest gólů od Motoru, ale hlavně nevstřelili ani gól Kladnu a právě Rytíři je přeskočili na sedmé příčce.

Výsledky 6. kola:
HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 7:6 (2:0, 0:6, 5:0)
HC Litvínov – Rytíři Kladno 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Pilsen Wolves – EC Red Bull Salcburk 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Výsledky 7. kola:
Piráti Chomutov – HC Pilsen Wolves 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
HC Škoda Plzeň – EC Red Bull Salcburk 6:5 (1:1, 0:3, 5:1)
HC Motor České Budějovice – HC Litvínov 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Skupina B

Liberec byl v úvodní čtvrtině od zbytku skupiny B odskočený. Potvrdil to i její poslední týden, kdy kromě Tygrů neprohrála už jen pražská Slavia, která se snaží napravit rozpačitý vstup do soutěže. Severočeši tentokrát dali šest gólů Táboru a sedm Spartě, takže v čele tabulky mají luxusní devítibodový náskok. Je ale fakt, že Mladá Boleslav a Pardubice odehrály o utkání méně.

Slavia porazila Pardubice i Havlíčkův Brod a rázem už má stejně bodů jako zmiňovaná dvojice. Další týmy ze středu tabulky prožily střídavě úspěšný týden. Sparťané si polepšili díky triumfu nad Brodem a Hradec Králové vynuloval Mladou Boleslav, Bruslaři si ale potom spravili chuť v Táboře, zatímco Mountfield doma v derby nestačil na Dynamo.

BK Havlíčkův Brod – HC Sparta Praha 1:6 (0:0, 1:2, 0:4)
BK Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec – HC Tábor 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice – HC Slavia Praha 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)
Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
HC Tábor – BK Mladá Boleslav 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
HC Slavia Praha – BK Havlíčkův Brod 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Skupina C

Z programu skupiny C se neodehrál zápas Vsetína s Vítkovicemi. I díky tomu navýšila Kometa svůj náskok v čele už na sedm bodů. Větší zásluhy si však Brňané mohou připsat sami, neboť v přímém duelu zdolali druhou Jihlavu 5:3 a následně nedopustili překvapení v brněnském derby. Na půdě Warriors zvítězili ještě o gól vyšším poměrem.

Zbývající výsledky můžeme rozdělit na dvě části. Tři zápasy nabídly po devíti brankách v podání favorita: Třinec takto smetl Vsetín, Zlín si bez potíží poradil v Šumperku a Mladým Drakům nedala šanci ani Jihlava.

Zajímavější však byly poslední dva duely. Warriors se odlepili z poslední příčky díky velmi cennému bodu získanému na půdě Vítkovic, kde padli 5:6 až po samostatných nájezdech. Druhý senzační obrat týdne po Karlových Varech předvedl Zlín, který dokonce ztrácel na Oceláře čtyři góly pouhých pět minut před koncem třetí třetiny – přesto vyrovnal a v nájezdech dokonal nevídaný scénář!

HC VÍTKOVICE RIDERA – HCM Warriors Brno 6:5 po nájezdech (1:1, 1:2, 3:2 – 0:0)
HC Oceláři Třinec – VHK ROBE Vsetín 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
HK Mladí Draci Šumperk – Berani Zlín 3:9 (1:3, 1:4, 1:2)
HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 7:6 po nájezdech (0:3, 1:1, 5:2 – 0:0)
HCM Warriors Brno – HC Kometa Brno 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
HC Dukla Jihlava – HK Mladí Draci Šumperk 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)