Devátý ročník President Cupu je minulostí. Zlato obhájily Karlovy Vary!

Na tradiční elitní turnaj pro hráče do sedmnácti let vyrazily do domova současného šampiona extraligy zvučné celky. Mimo české týmy zavítaly na devátý ročník President Cupu také výběry z různých koutů Evropy. Třinecká Werk Arena viděla na konci turnaje reprízu finále z minulého roku. A vlastně i stejného vítěze, trofej si odvezli hráči Karlových Varů.

Už podeváté se do Třince sjely české i mezinárodní dorostenecké výběry, které od pátku 4. do neděle 6. srpna bojovaly o President Cup. Celky byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A se spolu střetli hokejisté Ukrajiny U17, HC Sparta Praha, domácí HC Oceláři Třinec, lotyšská HS Riga a slovenský HC Slovan Bratislava. Nejlépe z této skupiny vyšli hokejisté z Lotyšska, kteří neztratili ani bod, díky čemuž zamířili rovnou do finále

Z druhého místa si boj o bronz vysloužil domácí celek, který skončil před Slovanem, Ukrajinou a poslední Spartou.

Ve skupině B, jež se hrála v Mini Werk Areně, se představil nejen rakouský EC Red Bull Salcburk, ale také HC Energie Karlovy Vary, švýcarský HC Davos, HC Vítkovice Ridera a Mountfield Hradec Králové. I v této skupině byl na prvním místě dominantní celek, a sice výběr Karlových Varů. Ten zamířil do finále s plným počtem bodů a impozantním skóre 28:9.

Došlo tak k repríze finále, jelikož Energie se s Rigou potkala už loni. A i vítěz duelu byl nakonec stejný! Západočeši sice nabrali během první třetiny dvoubrankové manko, jenže ho stihli dohnat a čtyřiašedesát vteřin před koncem základní hrací doby přihrál nejužitečnější hráč turnaje Petr Tomek spoluhráči Davidu Poizlovi. Ten zužitkoval situaci dva na jednoho a vystřelil týmu nejen vítězství 3:2, ale také zlaté medaile!

Domácí Třinec chtěl uspět a z turnaje si odnést alespoň bronzovou medaili. I když to nebylo nic lehkého, povedlo se. Proti Hradci Králové se po necelých 42 minutách hry dostal do vedení 3:1, což se ukázalo jako klíčové. Mountfield sice dokázal snížit, na víc se ale nezmohl.