Devíti zápasy vypukla extraliga deváťáků. Venku uspěli jen Piráti

Úvodní kolo má za sebou nově vyčleněná nejvyšší soutěž devátých tříd. Ještě před startem školního roku se v extralize stihlo odehrát devět zápasů, které vynesly úvodní body domácím týmům – jen s jedinou výjimkou.

Skupina A

Zmiňovanou výjimku tvořili mladí hokejisté Chomutova. Ti si hned na úvod ročníku připsali nesmírně cenné vítězství na půdě Plzně, která se v minulé sezoně – a tedy s předešlým ročníkem – pohybovala v tabulce v mnohem vyšších patrech. Piráti ji nyní porazili 2:0 díky gólům Tobiáše Heřmana s Ondřejem Krejčíkem a především čistému kontu Simona Pešouta.

Už v pátek, tedy před všemi ostatními duely, se hrálo v Karlových Varech. Domácí Energie tam vstřelila Litvínovu tři góly už během první třetiny a došla si pro výhru 3:1.

Výsledky 1. kola:
HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Skupina B

Ve skupině B skončily hned dva zápasy triumfem domácích bez obdržené branky. Naprosto suverénně si počínal Liberec, jenž smetl Havlíčkův Brod 11:0; o čisté konto se však jeho gólmani Ondřej Maxin s Tomášem Průškem podělili. Neinkasoval ani Kryštof Štěpánek z pražské Slavie, která zásluhou čtyř střelců porazila Hradec Králové 4:0.

Dominantní nástup vynesl první body deváťákům Mladé Boleslavi, následovníci mistrů podobně jako Vary zaskočili Spartu třemi údery v úvodní části a tento náskok potom jen hlídali, byť o nulu v nakonec přišli. Těsná bitva byla naopak k vidění v Pardubicích. Tábor tam i za nepříznivého stavu 2:5 mocně dotahoval, Štěpán Nevšímal vstřelil favoritovi dva góly, ale Dynamo přece jen náskok udrželo. Byla to i velká zásluha autora hattricku Jana Vítka.

Bílí Tygři Liberec – BK Havlíčkův Brod 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)
HC Dynamo Pardubice – HC Tábor 5:4 (2:2, 3:0, 0:2)
HC Slavia Praha – Mountfield HK 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Skupina C

Nejvíc branek v prvním kole nasázeli mladíci Třince, kteří porazili Šumperk 12:1. Rovnou šesti body za dva góly a čtyři asistence k tomu přispěl Adam Fizek, hattrick zaznamenal Marek Sedláček. Pověstným „kanárem“ pak skončil duel Jihlava – Warriors, v němž Dukla skórovala dvakrát v každé třetině a nulu zaznamenal Matyáš Morava.

Dramatickou koncovku naopak přinesl zápas ve Vítkovicích. Ty dvěma góly ve druhé třetině otočily skóre proti Zlínu, ale hosté se nevzdali. Dvě minuty před koncem třetí části odvolali brankáře, nicméně po minutě inkasovali rozhodující trefu z hole Filipa Davida. Slavili tak Ostravané.

HC VÍTKOVICE RIDERA – Berani Zlín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec – HK Mladí Draci Šumperk 12:1 (4:0, 3:0, 5:1)
HC Dukla Jihlava – HCM Warriors Brno 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)