Double pro mládežníky Pardubic. Turnaje vyhráli s juniorkou i dorostem

O prvním srpnovém víkendu se v plné parádě rozjely mládežnické turnaje. Dvojnásob úspěšný byl pro mládežníky Pardubic – zlato na svých kláních slavili jak junioři, tak dorostenci. Nejstarší akademický celek triumfoval na domácí půdě, ten mladší předčil konkurenci v Přerově.

Turnaj O pohár primátora v Pardubicích

Tři roky po sobě opanovali pardubičtí junioři domácí primátorský turnaj, až loni jejich jízdu ukončily Vítkovice. Letos však Ridera na východ Čech nedorazila – a domácí mladíci toho symbolicky využili, aby se vrátili na trůn.

V jednom se přitom situace z loňska opakovala. Vítěz ani tentokrát neprošel turnajem beze ztráty kytičky. Dynamo vykročilo do turnaje důležitým skalpem rivala z Hradce Králové, o němž rozhodlo až dvěma brankami v posledních třech minutách. Následně však nevstřelilo ani gól brněnské Kometě, takže po prvním dni vedla tabulku neporažená Plzeň.

Jakmile indiáni v neděli přetlačili Mountfield v jediných nájezdech turnaje a Pardubice zdolaly Litvínov, karty byly rozdány jasně: Všechno měl rozhodnout poslední zápas. Ten nabídl velký boj a skvělé výkony brankářů, šťastnějším však byl domácí Lukáš Vilém. Posila z Vítkovic neinkasovala ani jednou, zatímco Kalužík a do prázdné brány Švec rozhodli o triumfu Dynama 2:0.

Východočeši tak v tabulce předčili Škodovku o bod, další bod pak ztratil Hradec Králové a opět o bod zpátky zůstala Kometa. První čtyři celky dokonce měly pozitivní skóre. Výrazně za nimi zaostal jen poslední Litvínov, který neuspěl ani v jednom utkání.

Výsledky turnaje

Sobota 5. srpna:

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 5:4 (0:0, 1:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 16. Švec (Hebek, Helikar), 31. Pavlata (Rájek), 34. Kubíček (Rájek, Jaša), 43. Helikar (Burda, Kubíček), 44. Hebek (Pavlata, Jevtěchov) – 15. Prášek (Vencl, Hušek), 23. Bezpalec (V. Aschenbrenner, Novotný), 28. Prášek (Dommers), 41. Hora.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Kaiser (Matějka), 28. Hodinář (Pešek), 34. Šiler (Dolhý, Pešek), 45. Matějka (Kaiser) – 18. Zduba (Sladký, Halačka), 39. Ekrt (Bárta, Rakus).

Mountfield HK – HC VERVA Litvínov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Fiala (Vencl, Matašovský), 25. Matašovský (Jón, Pavič), 34. Prášek (Dommers), 35. Jón (Matašovský, Vencl), 42. Hora (J. Aschenbrenner) – 32. Vaverčák (Špaček).

HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Nekvapil (Halačka), 24. Sladký (Svoboda, Otava), 33. Ekrt (Rakus), 35. Šantora (Nekvapil, Jurný).

HC VERVA Litvínov – HC Škoda Plzeň 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Tůma (Perotka), 30. Bednařík (Čech, Dohnal) – 8. Šiler (Hodinář, Dolhý), 15. Sabiniok (TS), 20. Sabiniok (Hodinář), 30. Sabiniok (Šiler, Fábera), 34. Pittr (Sabiniok, Hnát), 36. Sabiniok (Hodinář, Dolhý).

Neděle 6. srpna:

HC VERVA Litvínov – HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Bárta (Nekvapil, Otava), 36. Otava (Veselský), 45. Ulbricht.

Mountfield HK – HC Škoda Plzeň 1:2 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Pavelka (Hora) – 1. Houdek (Mazanec), rozh. náj. Matějka.

HC Dynamo Pardubice – HC VERVA Litvínov 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Švec (Kubánek), 26. Kalužík (Fiala), 27. Kaštánek (Kotalík), 27. Yevtiekhov (Jaša) – 9. Peroutka (Tůma), 38. Scafari (Dudáček).

HC Kometa Brno – Mountfield HK 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 23. Nekvapil (Otava, Veselský), 38. Halačka (Bárta) – 8. Prášek (Hora), 8. Jón (Vencl, Matašovský), 14. Dommers (Pavič), 26. Novotný (Bezpalec), 33. Zámečník, 42. Mach.

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kalužík, 44. Švec (Kovář).

Turnaj dorostu v Přerově

Ani na dorostenecký turnaj do Přerova nedorazil jeho loňský vítěz. Tedy nejen loňský, dokonce šampion z předchozích čtyř ročníků – České Budějovice. Účastnické pole se obecně proměnilo, ze sestavy minulého ročníku dokonce zůstali jen domácí Zubři.

Zápasy turnaje se znovu hrály charakteristickým formátem dvou samostatně hodnocených poločasů a následného prodloužení, případně i nájezdů, za další bod. Pardubice během soboty ztratily jen dva body: Plný počet získaly proti Táboru, s Přerovem prohrály první poločas.

Stoprocentní byly i v neděli proti slovenské Skalici. Výsledky ostatních utkání pak tomu chtěly, že jakmile Zubři remizovali v úvodním poločase s Táborem, Dynamo už o prvenství nemohlo přijít. I jediný získaný bod s Porubou mu stačil k potvrzení zisku zlatého poháru, o jeho nadvládě přitom svědčilo celkové skóre 23:7. Na střídačce navíc jako asistent trenéra slavil Vít Černohous, jenž do Pardubic letos zamířil právě z Přerova.

Hanáci skončili opět po roce druzí, nasbírali přitom i stejný počet bodů jako loni. Zdaleka nejméně branek nabízely zápasy třetí Poruby, na čtvrtém a pátém místě se poskládaly celky Tábora a Skalice, které rozsoudil výsledek vzájemného duelu.

Vít Černohous v Přerově poprvé jako soupeř (foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:0 / 4:0 (náj. 1:2)
Branky (1. část): 16. Miklas (Koudela)
Branky (2. část): 9. Zelinka (Koudela, Wasserbauer), 11. Vlk (Mozr), 18. Vlk (Švejcar), 25. Miklas
Branky (prodloužení): 5. Wasserbauer – 1. Ignatěnko, rozhodující nájezd Janák

HC Tábor – HC Dynamo Pardubice 0:3 / 2:3 (prodl. 0:1)
Branky (1. část): 4. Šimonek (Pinkas), 9. Jansa (Rolinek), 17. Mikeska
Branky (2. část): 19. Strachota (Hlavín, Špaček), 23. Botka – 2. Tvrdík (Ruml, Rolinek), 20. Jansa (Ruml), 25. Šimonek (Novosad, Korec)
Branky (prodloužení): 5. Řivnáč

HC RT TORAX Poruba – MHKM Skalica 0:0 / 0:1 (prodl. 1:0)
Branky (2. část): 3. Drinka (Cabadaj, Kadlečík)
Branky (prodloužení): 1. Michalík (Indrst)

HC Dynamo Pardubice – HC ZUBR Přerov 0:2 / 6:0 (náj. 1:0)
Branky (1. část): 22. Kurial, 23. Kurial (Matyáš)
Branky (2. část): 6. Jansa (Ruml), 11. Šimonek (Řehořek, Mikeska), 12. Ruml (Rolinek), 14. Tvrdík (Palán), 17. Jansa (Ruml, Rolinek), 25. Mandys (Šurc)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Korec

MHKM Skalica – HC Tábor 1:1 / 0:2 (náj. 0:1)
Branky (1. část): 4. Petrovič – 12. Máca (Hlavín)
Branky (2. část): 9. Šťastný (Pufr, Klečacký), 25. Pufr
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Hlavín

MHKM Skalica – HC ZUBR Přerov 1:1 / 3:3 (prodl. 0:1)
Branky (1. část): 9. Drina (Michálik) – 7. Kurial (Cífka)
Branky (2. část): 7. T. Staňo (Drinka), 8. N. Staňo (Drinka, Petrovič), 13. Cabadaj (Petrovič) – 6. Kováčik (Ryšavý), 21. Miklas (Vyroubal), 25. Wasserbauer (Vlk, Frnka)
Branky (prodloužení): 4. Miklas (Dobřecký)

HC Tábor – HC RT TORAX Poruba 0:1 / 1:1 (prodl. 0:1)
Branky (1. část): 11. Vehovský (Žídek, Šíma)
Branky (2. část): 11. Hlavín – 1. Žídek (Indrst)
Branky (prodloužení): 5. Janák (Dragon, Indrst)

HC Dynamo Pardubice – MHKM Skalica 4:0 / 3:1 (prodl. 2:0)
Branky (1. část): 2. Kopecký, 2. Palán, 12. Mandys (Novák), 17. Novák (Jansa)
Branky (2. část): 5. Novák (Mandys), 18. Tvrdík (Rolinek, Ruml), 23. Mandys (Jansa) – 23. Petrovič (Michálik)
Branky (prodloužení): 4. Novák (Jansa), 5. Kopecký

HC ZUBR Přerov – HC Tábor 1:1 / 3:0 (prodl. 1:0)
Branky (1. část): 7. Ryšavý (Došlík) – 17. Hlavín (Suchan)
Branky (2. část): 3. Došlík (Vyroubal), 23. Miklas (Švejcar), 24. Koudela (Miklas, Švejcar)
Branky (prodloužení): 5. Pohanka (Kurial)

HC RT TORAX Poruba – HC Dynamo Pardubice 0:0 / 1:0 (náj. 1:0)
Branky (2. část): 24. Korbel
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Žídek