ELD: Do čela se vyhoupl Třinec, zvedla se i Kometa. Vary ztratily remízami

V Extralize dorostu se vyměnil lídr východní skupiny, když jeden bezgólový zápas poslal Pardubice až na čtvrté místo tabulky. Do čela se vyhoupl Třinec, na západě zůstávají pozice neměnné. Karlovy Vary dvakrát zvítězily v prodloužení, Mladou Boleslav opět gólově táhl Adam Kurka.

Energie jede dál bez porážky, nahoře se drží i Boleslav

Stále neporažené zůstaly Karlovy Vary, i když si obě svá poslední vítězství musela Energie vybojovat až v nastaveném čase. A i přes dosavadní neporazitelnost byl trenér Tomáš Andrys kritický. „Řekl bych, že větší polovinu dnešního utkání jsme neměli pohyb. Mysleli jsme si, že nám stačí jenom obléct si dresy a ukázat se na ledě. Podle toho to tak vypadalo, i když jsme šli rychle do vedení 2:0, tak obraz hry tomu moc neodpovídal,“ okomentoval první utkání proti Plzni.

Vary soupeře v derby přehrály, Škodovka poté vůbec nebodovala doma proti Slavii. Podruhé měla Energie problémy se Spartou, která se na začátku sezony trápí a o kolo dříve v divoké přestřelce podlehla Liberci o jeden gól, který dal v 58. minutě Marek Šťástka.

Bílí Tygři po šestigólové nadílce naopak vůbec neskórovali v Mladé Boleslavi, kde opět řádila ofenziva Bruslařů. Ti ve čtvrtek zvítězili nad Táborem 6:0 a poté smetli právě Liberec poměrem 4:0. Hlavní gólové slovo měl opět Adam Kurka, který v uplynulém týdnu skóroval dohromady čtyřikrát.

Kromě mladoboleslavského gólmana Marka Skleničky, kterému na čisté konto stačilo pouhých 12 zákroků, si nulu minulý týden připsali také David Höhlig ze Slavie, který zastavil Litvínov, a Vojtěch Jelínek, jenž v dresu Motoru vychytal kladenské Rytíře.

Právě Kladno je s jedním bodem na posledním místě tabulky, Rytířům se totiž nedařilo ani v jižních Čechách, kde nejprve neskórovali v Českých Budějovicích a následně nezvládli stíhací jízdu na ledě Tábora, kde byli domácí vždy o krok napřed. Vítěznou branku vsítil Jiří Strachota.

Tábor tedy v šestém kole dorostenecké extraligy vyhrál poměrem 5:4, stejně jako Motor v Litvínově, který je dalším z týmů, který nachází ve spodních pater tabulky. A to Litvínovští průběh utkání ve druhé třetině otočili, ale nakonec to byli Jiří Novotný a Martin Hečko, kdo rozhodli o tříbodovém zisku pro Motor.

Třinec v čele skupiny, Zlín nedal gól

Ve východní skupině mají za sebou povedený týden tři týmy, které získaly plný počet bodů. Oceláři v obou případech splnili povinnost a po výhře 5:2 nad Porubou a 5:0 nad Zlínem se dostali do čela tabulky. Tomu ovšem nahrály i jiné okolnosti. Například Pardubice po jasné výhře 7:2 v derby s Hradcem, kterou řídil hattrickem Dominik Drábek, neskórovaly ani jednou na ledě Vítkovic.

A Ostravané jsou druhým týmem, který v uplynulém týdnu neztratil ani bod. Nejprve Jiří Douda (3+1) s Olafem Zachariaszem (1+0) zařídili gólově výhru 4:1 nad Přerovem a následně si vyšlápli na Dynamo, když Ondřej Špírek vychytal čisté konto.

A s těmi jako by se roztrhl ve východní skupině pytel. Ve čtvrtek Olomouc zvítězila ve Zlíně 3:0. Po nule Stanislava Žbánka na ledě Beranů ale dostali Hanáci ochutnat své vlastní medicíny, když v sobotu v domácím prostřední nevstřelili ani jednu branku a Jihlavě podlehli vysoko 0:8. Bodově se ozval hlavně Šimon Katolický (3+1), který pomohl nejvýrazněji odčinit předchozí porážku proti Kometě.

Právě Kometa je totiž posledním třetím týmem, který si v posledních dvou zápasech připsal šest bodů. Nejprve Brněnští porazili právě Duklu 6:3 a následně si poradili také s Přerovem 4:1. Kometa tak vyletěla na druhé místo tabulky a na zcela opačném konci se ocitl Zlín. A to doslova. Berani v posledních dvou utkáních nevstřelili ani jednu branku a propadli se na poslední místo tabulky.

Tuto příčku sdílí Berani s Porubou, která má stejný počet bodů, tedy tři, ale lepší skóre, i když vzájemný zápas mluví lépe pro zlínské hokejisty. Nicméně také Poruba vyhrála pouze jednou, když ve druhém kole přetlačila Jihlavu. Od té doby se Ostravanům bodovat nepodařilo, v minulém týdnu podlehli nejen Třinci, ale také Hradci, a to poměrem 2:3.

Výsledky Extraligy dorostu

5. kolo – skupina A:
Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
BK Mladá Boleslav – HC Tábor 6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 4:3 po prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
HC Slavia Praha – HC Litvínov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

5. kolo – skupina B:
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ZUBR Přerov 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
HC RT TORAX Poruba – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Berani Zlín – HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

6. kolo – skupina A:
HC Tábor – Rytíři Kladno 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)
HC Škoda Plzeň – HC Slavia Praha 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:2 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
HC Litvínov – HC Motor České Budějovice 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)