ELD: Kladno slavilo první výhru, Kometa a Slavia si vyšláply na lídry

Extraliga dorostu naskočila po reprezentační pauze zpátky do svého tempa už v úterý a v uplynulém týdnu přidala hned tři kola. Po ofenzivní stránce se nejvíce dařilo Plzni, která jako favorit nasázela Kladnu deset a Táboru čtrnáct branek. V dalším utkání ale Rytíři zabrali a připsali si první výhru v sezoně. Oba lídři jednou padli, přičemž Vary ve čtvrtečním kole dosáhly na metu sto vstřelených branek.

Plzeňská ofenziva se vytáhla, Kladno má první výhru

Nejofenzivnějším týmem byla v minulém týdnu Plzeň, která vstřelila 27 branek. Desetkrát se radovala proti Kladnu, doma s Litvínovem zvítězila v nájezdech a v sobotu rozstřílela Tábor 14:3, přičemž čtyři branky vstřelil David Slačík. Plzeň se tak bodově dotáhla na třetí Mladou Boleslav, která sice těsně vyhrála šlágr se Slavií, ale poté prohrála proti Motoru.

Jenže v sobotu Bruslaři nestačili ani na poslední Kladno, které si připsalo svou první výhru v sezoně, když v prodloužení rozhodl Karel Müller. „Podařilo se nám podat šedesát dva minut velmi kvalitní týmový výkon s velkým nasazením, dělali jsme minimum větších chyb a bylo to podpořeno skvělým výkonem našeho gólmana, který nás v klíčových okamžicích podržel. Kluci se po sérii nezdarů dokázali celých šedesát dva minut koncentrovat na celé utkání, každý se soustředil na svoje střídání, odvedli tvrdou práci a konečně jsme byli odměněni vítězstvím, kterého si zvlášť proti týmu, jako je Boleslav, která patří ke špičkám ligy, velmi vážíme,“ uvedl k výhře pro mladoboleslavský web trenér Kladna Radek Hlavatý.

To domácím šlo hodnocení hůře „Těžko hledám slova. V úterý jsme předvedli velmi slušný výkon na Slavii, ale ani v jednom z domácích zápasů jsme na to nedokázali navázat. Výsledkem je jeden bod z šesti možných, což považuji za velkou ostudu. Naší povinností je teď návrat k tvrdé práci, abychom mohli kormidlo otočit zpět na vítěznou vlnu,“ uvedl Martin Škaloud.

Prohrály ovšem také Vary, které však měly před sebou papírově silnějšího soupeře než Boleslav. Slavia se díky výhře nad lídrem posunula blíže čelu tabulky, navíc navázala na předchozí vítězství v Liberci. A jestli se někomu v uplynulém týdnu vůbec nedařilo, tak to byl Litvínov, který získal jen jeden bod za prohru v nájezdech.

Právě proti Litvínovu odehrál svůj jediný zápas dorost Sparty, který na domácím ledě zvítězil 3:2. Pražané mají na svém kontě „jen“ 16 zápasů, výhrou se však dostali na osmé místo před Tábor, který nenavázal na výhru v Litvínově a vysoko prohrál s Vary i Plzní.

Přerov se dotáhl na první pětku, Třinec drží náskok

Na východě dál vedou skupinu Oceláři, i když na svou perfektní formu z období před reprezentační přestávkou nenavázali. Hned v úterním kole totiž prohráli na ledě Komety, ale náladu si zlepšili vysokým vítězstvím proti Olomouci, ke kterému hned pěti góly přispěl Robin Švančara, a také skalpem Přerova 5:1.

Zubři bodovali ve vzájemném utkání s Kohouty a následně po těsném výsledku 2:1 v Porubě, když utkání necelé dvě minuty před koncem rozhodl Adam Dobřecký. Olomouc už si příliš dobře nevedla, druhý celek z Hané nezískal ani jeden bod a jeho náskok na poslední Zlín je tak stále minimální.

Přerov se bodově dotáhl na pátou Kometu, která sice uspěla proti lídrovi, následně ale ztratila v prodloužení s Hradcem a nevyvedl se jí ani duel ve Vítkovicích. Mountfield kromě brněnského celku porazil také Olomouc, ale o poznání výraznějším rozdílem. Jaroslav Vondruška vstřelil hattrick a pomohl k vítězství 6:1.

Pardubice oplatily Zlínu nečekanou porážku z posledního vzájemného utkání, když tentokrát zvítězily více než přesvědčivě 10:2. Dynamu se pak povedlo vynulovat Duklu a udržet druhé místo v tabulce i přesto, že má odehrané o dva zápasy méně něž ostatní týmy.

Zmiňovaná Jihlava už tak úspěšná nebyla. Vyhrála sice proti silnému Hradci, ale ve Vítkovicích inkasovala hned sedmkrát. Ostravané tímto výkonem podtrhli své předchozí těsné vítězství ve Zlíně a navázali na něj proti Kometě, což aktuálně znamená třetí příčku pro vítkovický celek.

Výsledky Extraligy dorostu

17. kolo – skupina A:
HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
HC Litvínov – HC Tábor 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 4:10 (0:1, 0:4, 4:5)
HC Slavia Praha – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

17. kolo – skupina B:
HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 5:4 (1:0, 3:3, 1:1)
Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
HC Olomouc – HC ZUBR Přerov 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
HC Dukla Jihlava – Mountfield HK 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

18. kolo – skupina A:
HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 3:9 (1:1, 1:3, 1:5)
Bílí Tygři Liberec – HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň – HC Litvínov 3:2 po samostatných nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0)
BK Mladá Boleslav – HC Motor České Budějovice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)