ELD: Kometa se nevzdává, Přerov bojuje a top pětku vyhlíží i Liberec

Do konce základní části Extraligy dorostu chybí odehrát čtyři kola a zdá se, že o složení jednotlivých nadstavbových skupin nebude možná až do posledního zápasu jasno. Na západě byla sice po celou dobu elitní pětice odskočena, ale s přibývajícím časem se rozdíly začínají smývat. Na východě si svou pozici srdnatě drží Přerov a Kometa pátou příčku i přes vítězství dobývá marně.

Tábor sahal po bodech, Liberec pokukuje po top pětce

Týmy ze spodní částí západní tabulky v uplynulém týmu srdnatě vzdorovaly, když Táboru jen o vlásek unikl bodový zisk v derby proti Motoru a stejným výsledkem, tedy 2:3, podlehlo Českým Budějovicím také poslední Kladno. Rytíři navíc předtím potrápili i Slavii, s kterou v první třetině hráli vyrovnanou partii. Bodů se pak Kladenští dorostenci dočkali v dohrávce na Spartě, kterou dotáhli až do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl za domácí Václav Nestrašil, který tak zkompletoval druhý hattrick ze tří posledních zápasů.

Poprvé se to Nestrašilovi povedlo ve čtvrtečním kole, kdy Sparta porazila Mladou Boleslav 4:3. „Utkání to bylo velmi vyrovnané. První třetina nebyla úplně podle našich představ. Ve druhé už jsme se mnohem zlepšili nejen v pohybu a nastříleli jsme tři branky, v té poslední se sice soupeři dostali zpět do zápasu, ale díky tomu šťastnému gólu na 4:3 si můžeme za vítězství vzít body,“ komentoval toto utkání pro web Sparty trenér Pražanů Jan Hlaváč.

„Jsme zklamaní, je to několikátý zápas, který se nám výsledkově nepovedl. Klukům k výkonu toho nemám moc co vytknout. Bohužel byly pasáže, kdy jsme nebyli úplně důslední a pustili soupeře k šancím,“ hodnotil i trenér Bruslařů Martin Škaloud. Pro Mladou Boleslav, která měla dobře rozehranou sezonu, to byla již pátá prohra v řadě.

Škobrtla ale také druhá Slavia, která nestačila na Litvínov. Ten si kromě pražského celku ale vedl dobře také proti vedoucí Energii, která sice o kolo dřív už po prvním kole vedla o čtyři branky, ale domácí celek se dokázal dostat do zápasu. Litvínov je na sedmém místě tabulky, na klíčovou pátou pozici mu aktuálně chybí devět bodů, stejně jako Spartě, která se v posledních kolech vytáhla.

Jestli však někdo po páté příčce trápící se Mladé Boleslavi pokukuje, pak je to Liberec, jehož ztráta je čtyři kola před koncem pětibodová. Bílí Tygři sice nestačili na Plzeň, ale následně si hravě poradili se Spartou 5:1.

Přerov se opět vytáhl, Hradec po šňůře narazil

Vše při starém je ve východní skupině, kde žádné velké překvapení nepřišlo. Zubři stále drží hubený dvoubrankový náskok na páté příčce a díky výhrám nedovolují Kometě dostat se před ně. Naposledy porazili Jihlavu 6:4 a Vítkovice 3:2.

„Dvacet minut bylo z naší strany velice rozpačitých. Byli jsme pod tlakem soupeře a opravdu jsme nehráli dobře. Ve druhé třetině se to ale otočilo o 180 stupňů. Tým konečně ukázal, v čem je jeho síla. Dát Jihlavě a reprezentačnímu brankáři Štěbetákovi šest gólů za dvě třetiny se vám nepovede každý zápas. Byli jsme odměněni za to, že jsme si víc šli za vítězstvím, byli jsme důraznější a hráli jsme jednodušeji. Před celým kolektivem, ať už je to realizační tým nebo kluci na ledě, za dnešní práci smekám. Hráči se vydali a ukázali, že hokej hrát umí,“ komentoval pro přerovský web utkání s Jihlavou trenér Zubrů David Kudělka.

Kometě, která si brousí zuby na postup do lepší skupiny, se také dařilo. Nejprve ve vyhroceném zápase porazila Zlín a následně vynulovala Jihlavu. Hlavně domácí utkání proti Beranům bylo plné emocí a v závěru zápasu už šlo vyloženě více o osobní souboje než o hokej. „Zlín když má potíže na ledě, tak zvyšuje silovou hru a snaží se nám dostat pod kůži, aby nás vyvedl z rovnováhy,“ okomentoval zápas brněnský útočník Vojtěch Kubín.

Jenže Zlín si další vyhrocený zápas střihl hned o kolo později doma proti Olomouci, kterou porazil jednoznačně 6:0. A ani tady nechyběly potyčky v závěru. Pravdou ale je, že i kohouti mají být z čeho frustrovaní. Postupem času se opět propadli na poslední místo, nebodovali se Zlínem a i proti Porubě dosáhli pouze na jeden bod za remízu a prodloužení. Ostravané se na výhru v nastaveném čase pokusili navázat proti Třinci, lídrovi tabulky ale podlehli vysoko 2:8. Za Oceláře nastřílel hattrick Robin Švančara.

Třinečtí si taktéž uhájili čelo tabulky proti Pardubicím, a to hubenou výhrou 2:1. Dynamo pak znovu zabojovalo vítězstvím v derby proti Hradci, Mountfield ovšem v minulém týdnu strádal, kromě prohry s Dynamem nestačil v nájezdech na Vítkovice. Ostravané si pak také ještě střihli duel v Pardubicích, kdy šlo o dohrávku 15. kola, kde favorita porazili 3:1. Vítkovicím nyní patří čtvrté místo, ale mají stejný počet bodů jako třetí Hradec.

Výsledky Extraligy dorostu

Dohrávka 15. kola – skupina B:
HC Dynamo Pardubice – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Dohrávka 18. kola – skupina A:
HC Sparta Praha – Rytíři Kladno 5:4 po prodloužení (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0)

22. kolo – skupina A:
HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
HC Tábor – HC Motor České Budějovice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 4:6 (0:4, 2:1, 2:1)
Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)

22. kolo – skupina B:
HC Kometa Brno – Berani Zlín 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Mountfield HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:3 po samostatných nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0)
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC ZUBR Přerov – HC Dukla Jihlava 6:4 (2:3, 4:1, 0:0)
HC Olomouc – HC RT TORAX Poruba 1:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)