ELD: Třinec po skvělé jízdě v čele, první místo na západě si upevnily Vary

Před reprezentační pauzou odehráli extraligoví dorostenci ještě jedno kolo. V týdnu bylo na programu i několik dohrávek. Nejvíce se vedlo Třinci, který k utkání nastoupil v úterý, ve čtvrtek i v sobotu. Všechny zápasy vyhrál a dostal se tak do čela tabulky s pohodlným náskokem šesti bodů. Na západě zůstala špička tabulky beze změny, Karlovy Vary uhájily čelo výhrou 6:2.

Liberec a Litvínov jsou při chuti, Tábor se trápil

České Budějovice si hravě poradily s Táborem a v derby zvítězily poměrem 7:2. Se čtyřmi kanadskými body (1+3) z utkání odešel Danny Barna. Následně už se ale Motoru tolik nedařilo a v sobotním duelu podlehl Plzni o dvě branky. Tábor se taky z děsivé porážky neoklepal a doma proti Liberci jej čekala ještě větší gólová nálož od soupeře. Bílí Tygři v čele s hattrickem Marka Šťástky zvítězili 9:4.

Devět branek nastřílel také Litvínov, který splnil povinnosti proti poslednímu Kladnu. Rytíři sice ve druhé minutě utkání otevřeli skóre, ale ani tentokrát to na výhru nestačilo. Kladno v letošní sezoně ještě nevyhrálo, v Litvínově padlo poměrem 3:9, když David Sedláček v poslední minutě zkompletoval hattrick.

V posledním utkání západní skupiny pak v souboji slibujícím kvalitu Vary porazily Boleslav 6:2. „Jak jsme řekli hráčům v kabině, nelze jim upřít nasazení, snahu, ochotu a chuť ten zápas zvládnout. Ale dneska rozhodla kvalita, a ta byla jednoznačně na straně soupeře. Zaslouženě Vary vyhrály,“ uznal v hodnocení pro mladoboleslavský web kvalitu soupeře trenér Bruslařů Martin Škaloud.

„Očekávali jsme samozřejmě velmi těžký zápas, protože jsme věděli, že nám budou chtít vrátit porážku z našeho ledu. Ten zápas znovu probíhal nahoru-dolů, bylo to velmi těžké a bojovné utkání. Myslím si, že rozhodlo pár individuálních věcí, které se poté přiklonily na naši stranu. V důležitých chvílích nás podržel gólman a pak ve třetí třetině se nám podařilo odskočit,“ okomentoval duel také trenér Energie Tomáš Andrys.

Třinec se vyšvihl do čela, Vítkovice otočily v derby

Nejnáročnější týden měli Oceláři, na výsledcích to ale vůbec nešlo znát. Třinečtí porazili Zlín, Pardubice i Jihlavu, čímž se rázem ocitli na prvním místě tabulky skupiny východ, a to s náskokem šesti bodů na Dynamo. To Pardubice na druhé příčce už takový náskok nemají a udržely si ji hlavně díky těsné výhře v Přerově. Ve vyrovnaném duelu si Východočeši vybudovali dvoubrankový náskok, který soupeři nedovolili dorovnat.

Ještě těsnějším výsledkem pak skončilo ostravské derby, které muselo rozhodnout až prodloužení. Od třetí minuty až do poloviny utkání vedla díky trefě Daniila Skorochoda Poruba, Vítkovičtí ovšem vyrovnali a v nastaveném čase dokonal obrat Olaf Zachariasz.

Výraznějším rozdílem pak skončila utkání v Olomouci a v Hradci. Olomouc se poněkud překvapivou výhrou 4:1 nad Kometou odpoutala od posledního místa, kam svým tříbodovým ziskem poslala zlínské Berany. Ti totiž v Hradci nejen že nezískali ani bod, ale ani neskórovali. Domácí gólman Vojtěch Petřík udržel čisté konto a jeho spoluhráči přidali do sítě Beranů tři přesné trefy.

Výsledky Extraligy dorostu

Dohrávka 13. kola – skupina A:
HC Motor České Budějovice – HC Tábor 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Dohrávka 13. kola – skupina B:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Dohrávka 15. kola – skupina B:
Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

16. kolo – skupina A:
HC Tábor – Bílí Tygři Liberec 4:9 (3:2, 1:5, 0:2)
BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Litvínov – Rytíři Kladno 9:3 (4:1, 1:0, 4:2)

16. kolo – skupina B:
HC Olomouc – HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC ZUBR Přerov – HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC RT TORAX Poruba 2:1 po prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Mountfield HK – Berani Zlín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)