ELD: Vstup do nadstavby vyšel Třinci. Dominovaly i Vary a Kometa

Ještě před Vánoci se rozehrály nadstavbové skupiny Extraligy dorostu. Třinec s České Budějovice stihly sehrát dva zápasy, přičemž Oceláři v obou potvrdili svou formu. Vary začaly druhou část soutěže s nulou, v nižší skupině se pak dařilo Kometě nebo Litvínovu.

Třinec šel do čela nadstavby, zářily i Vary

Motor i Třinec mají za sebou jako jediné dva týmy dvě utkání. Jejich vzájemný duel byl bláznivou přestřelkou, ve které po první třetině domácí Motor držel dvoubrankový náskok. Jenže Oceláři pěti brankami otočili, ale Budějovice nakonec dokázaly vyrovnávat na 7:7, duel rozsekly až nájezdy. Mezi nejlepší střelce utkání se zapsali domácí Tomáš Přibyl (3+1) a hostující Dominik Řípa (4+1).

„Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy jsme Třinec naši aktivitou možná i překvapili a zaslouženě jsme třetinu vyhráli 4:2. Druhá třetina patřila Třinci, kde ukázal svou sílu. Jsem rád, že jsme utkání nezabalili a třetí třetinu jsme odehráli výborně a zaslouženě jsme srovnali. Utkání došlo až do nájezdů, kde Třinec dal gól, my jsme ho dali také, ale bohužel čárový rozhodčí situaci viděl jinak a gól neuznal. I přes to, že jsme nezískali druhý bod, můžeme kluky pochválit, protože Třinec nevyhrál základní část náhodou a kvalitu mají,“ hodnotil divoké utkání pro web Motoru trenér Českých Budějovic David Vrbata.

Naprosto odlišný průběh pak mělo utkání Motoru s Vítkovicemi, které Ostravané vyhráli 1:0. Třinec naopak zvládl i druhé utkání, když těsně porazil Slavii. Poměrem 5:3 pak porazila Plzeň Mladou Boleslav, když Bruslařům nestačil ani hattrick Adama Kurky. Stejným výsledkem pak na ledě Přerova uspělo Dynamo. Asi nejjasnější výhru si pak připsali Karlovy Vary, když Martin Psohlavec vynuloval Mountfield a jeho spoluhráči se prosadili hned pětkrát.

Olomouc přetlačila Jihlavu, uspěly i Kometa a Litvínov

V nižší nadstavbě se odehrály tři zápasy. Přesvědčivě vyhrála Kometa, která si pohlídala utkání na ledě Kladna. Na první branku sice Rytíři odpověděli, následně už ale nástup soupeře nezachytili. Brněnští vyhráli 6:2, dvě branky vstřelil talent Michal Hartl. Blýskl se také litvínovský útočník Václav Raichl, který hattrickem sestřelil Zlín. Berani neskórovali ani jednou, čisté konto si po výhře 4:0 odnesl Tobias Trejbal.

Dva body do tabulky si pak připsala Olomouc, která se v základní části trápila. Kohouti na svém ledě sice po dvou třetinách ztráceli, když Jihlava skóre duelu otočila. Pak ovšem přišlo vyrovnání a duel nakonec dospěl až do nájezdů, v kterých domácí vítězství přece jenom udolali.

Výsledky Extraligy dorostu

1. kolo – O pořadí v play-off:
HC Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 7:8 po samostatných nájezdech (4:2, 0:5, 3:0 – 0:0)
HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)