ELD: Zlín a Kometa jsou v play-off, nadstavbové prvenství vybojovaly Vary

O kompletním složení play-off Exatrligy dorostu rozhodlo až poslední kolo. Zlínští Berani a Kometa Brno nakonec dvě postupové příčky před Libercem a Spartou uhájili. Celou nadstavbu pak ve vyšší skupině ovládly Karlovy Vary, které stejně jako Třinec, Pardubice a Mladá Boleslav postupují přímo do čtvrtfinále.

Nadstavbu vyhrály Vary, Slavii čeká předkolo

Karlovy Vary díky neomylnému závěru ovládly nadstavbovou část soutěže. Vše završily vysokou výhrou 7:3 proti Slavii, která ještě donedávna bojovala o přímý postup do čtvrtfinále. „Během pauzy budeme trénovat, nebudeme nějak extrémně odpočívat. Musíme se na to připravit, protože kdokoliv ve čtvrtfinále bude, tak v něm může každý porazit každého. Je de facto úplně jedno, na koho narazíme,“ uvědomuje si trenér Energie Tomáš Adrys.

To Pražané musí do předkola. „Ne, že bychom to zabalili, ale kvalita byla v zápase jednoznačně na straně Varů. Respektujeme to a uděláme všechno pro to, abychom do play-off vstoupili tak, jak jsme hráli donedávna. Teď se nám nedaří, ale věřím tomu, že tým má sílu a že to ve středu potvrdíme. Začneme venku a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ řekl pro web Slavie trenér tamního dorostu Ladislav Slížek.

Suverénně si počínal také Třinec, který bude do play-off vstupovat z druhého místa. Sedmi góly srazil České Budějovice a poradil si také v derby proti Vítkovicím. Ostravanům naopak výhra nad Motorem nestačila a zůstali na osmém místě. Přímý postup do čtvrtfinále si vybojovaly také Pardubice a Mladá Boleslav, přičemž o konečném pořadí rozhodoval vzájemný zápas.

O kolo dříve udolalo Dynamo Hradec v prodloužení a Bruslaři deklasovali Přerov devíti brankami. Vzájemný duel byl ale o dost vyrovnanější a vše směřovalo k remíze, dokud pardubický obránce Ondřej Ruml neudeřil deset sekund před koncem základní hrací doby. Přerov ani České Budějovice pak na žádné body nedosáhly a končí na posledních dvou místech. Šestý je Mountfield a sedmá Plzeň

Play-off vydřely Zlín a Brno, outsideři skončili vítězně

O dvou postupujících z nižší skupiny muselo rozhodnout až poslední kolo, i když ve skutečnosti už se po posledních zápasech nic neměnilo. Zlín a Kometa totiž potřebovaly pro udržení postupových pozic poslední utkání vyhrát, a to se také stalo. Nicméně oba celky v uplynulém týdnu hrály proti Olomouci a Porubě a nebylo to tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Zlín v Porubě remizoval a vyhrál až v prodloužení, Kometa sice ostravský celek vynulovala a zvítězila 4:0, o den dříve však v nájezdech podlehla Olomouci. Berani se proti kohoutům také nadřeli, když za celých šedesát minut padl jen jeden gól.

Šanci na postup si před posledním kolem držela také Sparta a Liberec, na vrchní příčky by se však nakonec ani v případě zaváhání Brna nebo Zlína nedostaly, protože ani jednomu z těchto týmů se v závěru sezony nepodařilo bodovat. Sparta se už dříve natrápila s Kladnem a poté podlehla Litvínovu. Bílí Tygři sice naopak Litvínovu nedali při desetibrankové kanonádě žádnou šanci, na Rytíře však nestačili.

Poslední kolo nabídlo také souboj a sedmou a osmou příčku, který přinesl obrat v režii Tábora. Jihlava vedla v polovině utkání o tři branky, jenže Tábor dokázal vyrovnat. To se pak Jihočechům podařilo ještě jednou a v posledních minutách strhli výsledek na svou stranu.