ELJ: Otočky i pozdní góly. Stoprocentní Tygři prohloubili útrapy Plzně

Už do konce prázdnin se v DHL extralize juniorů stihla odehrát první čtyři kola. Co přineslo to třetí a čtvrté? Mimo jiné pokračující vítěznou vlnu Liberce s Třincem i natažení série porážek Plzně, která zůstává jediným čekatelem na první triumf.

Hradec se zvedl, Plzeň jen herně. Vary prodloužení umí

Čtyři zápasy – čtyři výhry, dvanáct bodů a skóre 13:7. Po stránce výsledků prožívají junioři Liberce naprosto bezchybný vstup do sezony. Ač své soupeře mnohdy nepřehrají, díky dobře fungující defenzivě a skvělým brankářům Schnattingerovi s Hambálkem zatím jen vítězí. Do sítě Sparty a Plzně se navíc vždy dvakrát trefil Lukáš Plos, duel v Praze rozhodl dokonce 13 sekund před třetí sirénou!

Indiány potom mrzela prohra o to víc, že pro ně byla už čtvrtou v řadě. Mladé Boleslavi sebrali jenom bod, takže navzdory vzrůstající křivce výkonů se dál trápí. „Byli jsme jednoznačně lepším týmem. Soupeře jsme přehrávali, bohužel jsme pohořeli v koncovce. Teď se musíme odrazit od tohoto výkonu, protože jsme hráli tak, jak chceme. Porážka nás velmi bolí, protože jsme si ji vůbec nezasloužili,“ kroutil hlavou plzeňský trenér Petr Vojan po poslední bitvě v Liberci v ohlasech pro hcbilitygri.cz.

Stejně jako Tygři, dvě výhry v týdnu zaznamenaly také týmy Mladé Boleslavi a Hradce Králové. Mountfield se díky tomu odrazil ode dna tabulky. Energii skolil gólem Michala Beneše z 55. minuty, v Litvínově rozhodlo jeho dvojče Matěj o vítězství až v prodloužení. Domácí chemici přitom vyrovnali v čase 59:59.

„Myslím si, že jsme zápas mohli mít víc pod kontrolou. Zbytečně jsme ztrátou koncentrace a drobnými chybami nechali soupeře vrátit se zpět do utkání. Do poslední chvíle jsme z toho udělali drama,“ mrzelo hradeckého kouče Martina Vágnera na mountfieldhk.cz.

Velmi solidní start po návratu do extraligy potvrzují mladíci Českých Budějovic. Doma díky čtyřem brankám ve druhé třetině rovněž zdolali Litvínov a potom urvali bod v Karlových Varech. Energie nastoupila už do třetího prodloužení a stejně jako dvě předchozí ho i tentokrát vyhrála!

Zlín a Přerov překvapily favority, divočina v Třinci

Východní skupina má po čtyřech kolech jasného lídra, Třinec drží před svými pronásledovateli pětibodový náskok. Ve čtvrtečním šlágru prvních dvou celků vyhrál v Pardubicích zásluhou hattricku Jana Bartoše a v sobotu předvedl dechberoucí obrat proti Zlínu. Ačkoli prohrával už 0:4 a pak ještě 3:5, slavil triumf 6:5 v prodloužení!

„Do utkání jsme naskočili bez pokory. Po první třetině bylo trošku rušno v kabině. Bohužel, ani to v první fázi nepomohlo. Ani výměna brankáře nám nepomohla a inkasovali jsme čtvrtý gól,“ hodnotil pro hcocelari.cz třinecký kouč René Mucha. „Dvě branky po sobě nás ale nakoply a začali jsme si víc věřit v tom, že v utkání můžeme být úspěšní. Myslím si, že v závěru jsme měli velký tlak a vyrovnání jsme si zasloužili. Druhý bod je pro nás samozřejmě pecka,“ radoval se.

Situace na dalších příčkách tabulky se zdramatizovala. Pardubice totiž vinou špatného startu padly i v Jihlavě, která je tak dotáhla na šesti bodech. Stejně jsou na tom i Vítkovice, jež měly těžkou práci se dvěma hanáckými soupeři. Ridera v sobotu po obratu přece jen zlomila Olomouc, ale předtím překvapivě prohrála na ledě Přerova.

„Pořád se zlepšujeme a srovnáváme se soutěží. Největším negativem je vysoký počet vyloučení. Oslabení jsme ale hráli docela slušně a z pohledu bojovného výkonu celého týmu a plnění pokynů jsme zaslouženě vyhráli,“ uvedl pro hokejprerov.cz domácí trenér Pavel Neuman. „Byl to urputný, v mých očích nehezký zápas. Počítají se ale body, které získali domácí. Náš výkon nebyl hoden extraligy juniorů,“ volil sebekritiku vítkovický kouč Pavel Trnka.

Ještě zajímavější výsledek se ve čtvrtečním kole zrodil na ledě Zlína. Ve chvíli, kdy Berani po úvodních dvou kolech neměli na kontě ani bod, smetli výsledkem 5:0 Jihlavu. Hrdiny našli dva – autora hattricka Martina Vaculíka a držitele čistého konta Marka Uherka. Pro něj šlo o první nulu v juniorské extralize.

Zbývá doplnit dvoubodové vítězství Komety v Olomouci, o němž rozhodl svou první brankou v novém dresu Jan Ekrt. Zápas Brňanů proti Přerovu byl ze sobotního kola přeložen na úterý 19. září.

Výsledky DHL extraligy juniorů

3. kolo – skupina Západ:
Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Banes Motor České Budějovice – HC Litvínov 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)
HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 3:4 po prodloužení (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)
HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

3. kolo – skupina Východ:
Berani Zlín – HC Dukla Jihlava 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC Olomouc – HC Kometa Brno 2:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC ZUBR Přerov – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

4. kolo – skupina Západ:
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 5:4 po prodloužení (1:1, 2:1, 1:2 – 1:0)
Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Litvínov – Mountfield HK 4:5 po prodloužení (1:2, 1:1, 2:1 – 0:1)