Future Olympians U19: Češky zaznamenaly cenný skalp! Porazily Lillehammer 6:1

Projekt Future Olympians, jehož cílem je zlepšení podmínek pro české hokejistky, výchova budoucích olympioniček a změna vnímání ženského hokeje v České republice, má za sebou další událost. Tentokráte se hráčky U19 utkaly se seniorským týmem Lillehammeru. Češky ukázaly rostoucí kvalitu a smetly Norky vysoko 6:1.

Jednodenní akce probíhala 21. září 2023 na zimním stadionu ve Slaném. Hlavní trenér Dušan Andrašovský nominoval spolu s Janem Lucákem třiadvacet hráček. Češky se utkaly proti ženskému výběru Lillehammeru IK. Výběr seveřanek ale rovněž vsází na hodně mladé hráčky. Na soupisce aktuálně nefiguruje hokejistka, která by překročila dvacet let.

Celek Future Olympians ukázal svou velkou kvalitu a v podstatě hned v první třetině udal ráz celému utkání, jelikož se hned v 12. minutě prosadila Matějová, o šest minut později se radovala Gruntová. Přibližně v půlce zápasu dala třetí branku Malicka. O tom, že si Češky připíší nejen výhru, ale i hodně gólů, rozhodla třetí třetina. V rozmezí šesti minut se prosadila Pánková a Chladová, skóre uzavřela dvě minuty před koncem svou druhou brankou Gruntová.

Výběr Future Olympians U19 vs Lillehammer IK (ženy) 6:1

Branky FO U19: 12. Matějová, 18. a 58. Gruntová, 26. Malicka, 41. Pánková, 47. Chladová

Sestava Future Olympians U19: Dudková Denisa (od 31. minuty Nováková Daniela) - Hujová Veronika, Fromová Adéla, Paroubková Aneta, Panešová Hana, Jarabková Ellen, Chladová Madlen, Slavíčková Klaudie – Brichová Natálie, Malicka Dominika, Matějová Petra, Jílková Viktorie, Gruntová Lucie, Gildainová Tereza, Pánková Adéla, Skálová Rosenbaumová Ester, Šindelářová Lucie, Pěnčíková Kateřina, Musilová Natálie, Nogová Kateřina.

Jedním z hlavních cílů projektu Future Olympians pro kategorii U19 je zprostředkování příležitostí pro talentované hokejistky, které se nevydají zámořskou nebo jinou zahraniční cestou a chtějí s hokejem pokračovat na nejvyšší úrovni. Současně hráčkám umožní zahraniční zkušenost ve smyslu přípravných kempů nebo přátelských duelů proti elitním klubům ženského hokeje.

Vedení projektu rovněž spolupracuje s pražskou Spartou, která vnímá důležitost podpory ženského hokeje. Management FO díky tomu bude moci využít prostory holešovské sportovní haly. Projekt je zaměřen na výchovu nejtalentovanějších hráček, které budou bojovat o nominaci na ZOH 2026. Současně by se mělo jednat o první stavební kámen pro vybudování dívčích akademií v ČR.

Více informací o projektu naleznete ZDE.